Fitness kendi programını yazmak

Tekno Sever

Hectopat
Merhabalar, sonunda şu vücut gelistirmeye başladım. Evde yapıyorum bar ve dambıl ile. Full body çalışıyorum kendi programımı yazdım. Sırt 2 hareket, omuz 1, göğüs 2, biceps 1, triceps 1 şeklindeç bacak çalışmıyorum. Verim alabilir miyim?

Hayır sadece sabit çalışırsın bacak çalışmak vücutta büyüme hormonu sağlar bandılları alıp komando yürüşü yapın hatta bacak antremanını hiç ama hiç aksatmayın sizin büyümenizi sağlayan tek bacak antrenmanı olacaktır.
Ve bu konuda en önemli nokta besin besinlerinizi düzenleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden evde yapardım ancak şöyle bir sıkıntı başlıyor belli bir süre sonra;ekipman yetersizliğinden ağırlığı artıramıyorsun ve yerinde saymak zorunda kalıyorsun.Kaliteli malzemelerden yapılan ağırlıkların fiyatları çok yüksek.İmkanın varsa salona git ama tavsiyem genel olarak vücut ağırlığında dayanıklılığını artırmaya yönelik antrenman (Crossfit,powerlifting yan hareketleri) izlemen.Ben çok faydasını gördüm.Hemen hemen her sporcu mutlaka bu yoldan geçiyor.

Kardeşim hareket sayın az öncelikle. Büyük kaslar çok hareket ister. Sıralama olarak bacak, sırt, göğüs, omuz triceps ve biceps şeklinde. Yeni olduğun için split yapman daha iyi olur. Full body yüksek kondisyon ister. Başlangıçtan 3 ay kadar sonra full body yapabilirsin. Göğüs-triceps, bacak-omuz ve sırt biceps şeklinde haftada 3 gün çalış ilk 1 ay. Sonra 4 güne çık. Bu fazlalık günde dayanıklılık ya da güç çalışabilirsin. Elindeki ağırlıklara bağlı. Antrenman 3 set 8 hareket iyidir senin için. O günün en büyük kasına 5 hareket kalan 3 ufak kas için.

Kardeşim programlar kişiye özeldir, bu konuda savaş cebeci çok yardımcı olur buyur izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bacak çalışmadığına göre bir şey bilmiyor gibisin diğer kas gruplarına koyduğun hareketler de büyük ihtimal izoledir ve izoleler de seni öyle aman aman geliştirmez. 😅😅 Yaptığın hareketlerin ismini yazarsan yardımcı olabilirim.

Hayır sadece sabit çalışırsın bacak çalışmak vicutta büyüme hormonu sağlar bandılları alıp komando yürüşü yapın hatta bacak antremanını hiç ama hiç aksatmayın sizin büyümenizi sağlayan tek bacak antrenmanı olucaktır.
Hayır sadece sabit çalışırsın bacak çalışmak vicutta büyüme hormonu sağlar bandılları alıp komando yürüşü yapın hatta bacak antremanını hiç ama hiç aksatmayın sizin büyümenizi sağlayan tek bacak antrenmanı olucaktır.
Bacak antrenmanı yapmamamın bir sebebi var reis.Baskebol oynuyorum yaşım 16 boy 1.87 Air Alerts sıçrama programini uyguluyorum.Hem sıçrama programı hemde bacak antrenmanı yaparsam bacağa çok yük binecek onun için bacağı çok zorlamak istemiyorum.

Bacak antrenmanı yapmamamın bir sebebi var reis.Baskebol oynuyorum yaşım 16 boy 1.87 Air Alerts sıçrama programini uyguluyorum.Hem sıçrama programı hemde bacak antrenmanı yaparsam bacağa çok yük binecek onun için bacağı çok zorlamak istemiyorum.
Bacak o kadar çabuk pes edecek bir kas bölgesi değil vücudun en büyük kas grubu merak etme kolay kolay zorlayamazsın onu. 😂 😂

Bacak çalışmadığına göre bir şey bilmiyor gibisin diğer kas gruplarına koyduğun hareketler de büyük ihtimal izoledir ve izoleler de seni öyle aman aman geliştirmez. 😅😅 Yaptığın hareketlerin ismini yazarsan yardımcı olabilirim.
Bacak antrenmanı yapmamamin sebebini açıkladım bacak yorulmaz falan yazmışsın ama haftanın 4 günü basketbol antrenmanı oluyor sürekli kos koş haftada 3 gün sıçrama programi yapıyorum . Sen gelmişsin bacak yorulmaz diyosun.Hareketlere geldiğimizde
Göğüs için Bench Press- Dumbell Fly omuz için halter çeneye çekiş hareketi ismini bilmiyorum.
Sırt için deadlift dambıl row hareketi triceps için Close grip bench press ve Triceps Kickback biceps için barbell Curl hareketini yapıyorum . Hepsi 3 set 12 tekrar şeklinde yapıyorum. Günler pazartesi çarşamba cuma cumartesi
Eskiden evde yapardım ancak şöyle bir sıkıntı başlıyor belli bir süre sonra;ekipman yetersizliğinden ağırlığı artıramıyorsun ve yerinde saymak zorunda kalıyorsun.Kaliteli malzemelerden yapılan ağırlıkların fiyatları çok yüksek.İmkanın varsa salona git ama tavsiyem genel olarak vücut ağırlığında dayanıklılığını artırmaya yönelik antrenman (Crossfit,powerlifting yan hareketleri) izlemen.Ben çok faydasını gördüm.Hemen hemen her sporcu mutlaka bu yoldan geçiyor.
Reis şu anki bar ve dambılın ağırlıkları 35 kgye kadar arttırılabiliyor.Bende biliyorum bir süre yetersiz kalacağını ama ağırlık arttirmam gerektiğinde daha büyük barlar almayı düşünüyorum.Tek dezavantajı evin makine yok

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı