Fitness koçu önerisi

Hocam ben spora başlamaya çok niyetlendim bir zamanlar maddi durum, sonralarında psikoloji vs derken fırsatım olmadı.
Çevremden de başlayıp bırakırsan daha kötü vücudun olur gibi çok şey duydum.
Tavsiyeniz var mıdır?
Yok hocam başlayıp bırakınca daha kötü olmaz bende 1 yıldır gidemiyorum kaslar biraz sönüyor 1 aya toparlanıyor ama. Spor sonrası kilo alırsanız biraz şişmiş gibi görünebilirsiniz ama.

Hocam ben spora başlamaya çok niyetlendim bir zamanlar maddi durum, sonralarında psikoloji vs derken fırsatım olmadı.
Çevremden de başlayıp bırakırsan daha kötü vücudun olur gibi çok şey duydum.
Tavsiyeniz var mıdır?

Ben hep başlayıp bıraktım bunu 3-4 kez yaptım kanka kilom gitgide arttı 85'lerden 115'e çıktı şu an 110'um istikrarlı ol ama benim yaşımda büyüdü boyumda uzadı o da var.

Hocam evimde kardiyo makinesi var ondan yapıyordum ama olmuyor yani ağrılar başlıyor sürekli yapa yapa Fitness'a başlamaya karar verdim ondan dolayı 3 ay aslında pek az değil gibi geldi bana hocam niye öyle dediniz.
Hocam ayda 6 kilo zor sağlıklı bir biçimde 3 4 civarı birşey yapılabilir dediğim gibi. Fitness yaparken cardioya da önem verin ama.

Ben hep başlayıp bıraktım bunu 3-4 kez yaptım kanka kilom gitgide arttı 85'lerden 115'e çıktı şu an 110'um istikrarlı ol ama benim yaşımda büyüdü boyumda uzadı o da var.

Hocam bizim genetik omuz genişliği, bacak boy da var yapsam güzel şekil alacak gibi. Kilo da vermek istiyorum.

Birincisi bunlar sadece vücüt yapıyor işin ehlini bilmediği için üniversitede bunun eğitimini almadığı için koçluk vb almanı tavsiye etmem. Paranı bu alanda uzman olan bilgili olan birisine harca.

Fitness koçu dediğin olay senin paranı sömürmekten ibaret dostum. Adamlar steroidi basıyor vücut yapıyor sen de diyorsun ki anaaaaaaa adama bak müthiş vücut yapmış kesin çok bilgilidir. Bu adamların çoğu merdiven altı yetişiyor. Bilgili oldukları yok. Sen o kadar sporun içinde olsan onların ulaştığı bilgiye doğru veya yanlış sen de ulaşırsın. Vücudunu en iyi tanıyacak kişi kendinsin. Çünkü neye nasıl tepki verdiğini en iyi sen bilirsin. Zaten vücuduna iyi bakmak istiyorsan meraklı olursun, araştırırsın ve ne bilmen gerekiyorsa öğrenirsin. Koçu falan boşver. Kafana takılan soru olursa bana sor ben sana cevaplarım. Program vs. istiyorsan söyle ben sana yazarım. Bunun için para vermene gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı