Fitness yaparken ara sıra şeker tüketmek sorun yaratır mı?

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Uzun aradan sonra tekrar spora başladım. Bunun yüzünden de şekeri kestim. Başlayalı 4 gün oldu. Şöyle ara sıra meyveli yoğurttur enerji icecegidir gibi şekerli gıdalar tüketmekte sorun olur mu?

Bende yaklaşık 2 aydır şeker tüketmiyorum ama yulaf yerken ya da shake yaptığım zamanlar bal yiyorum. Sana önerim meyveli yoğurt gibi hazır gıdalardan şeker alıcağına doğal besinlerden şeker almanı öneririm.

Bende yaklaşık 2 aydır şeker tüketmiyorum ama yulaf yerken ya da shake yaptığım zamanlar bal yiyorum. Sana önerim meyveli yoğurt gibi hazır gıdalardan şeker alıcağına doğal besinlerden şeker almanı öneririm.
Anladım dostum. Bende cips ihtiyacim karşılansın diye Kelloggs un mısır gevreğinden aldım. İçinde sanirim lif de var. Ama yaklaşık 100 gramında 10 gram kadar şeker var zararlı olur mu?

Anladım dostum. Bende cips ihtiyacım karşılansın diye kelloggs un mısır gevreğinden aldım. İçinde sanirim lif de var. Ama yaklaşık 100 gramında 10 gram kadar şeker var zararlı olur mu?

Mısır gevreği hakkında bir bilgim yok ama zaten yediğimiz birçok üründe şeker var(pilav gibi) ancak mısır gevreğindeki şeker sağlıklı mıdır bilemiyorum mağelesef.

Anladım dostum. Bende cips ihtiyacım karşılansın diye kelloggs un mısır gevreğinden aldım. İçinde sanirim lif de var. Ama yaklaşık 100 gramında 10 gram kadar şeker var zararlı olur mu?

Lif için güzel bir şey istiyorsan yulafı öneririm farklı farklı tarifler var ben mesela yoğurt bal muz ile birlikte tüketiyorum.

Uzun aradan sonra tekrar spora başladım. Bunun yüzünden de şekeri kestim. Başlayalı 4 gün oldu. Şöyle ara sıra meyveli yoğurttur enerji icecegidir gibi şekerli gıdalar tüketmekte sorun olur mu?
basit şeker tüketimlerini fazlaca sınırlandırıp sadece zorlu bir idman sonrası glikojen depoları boşalmışken almak mantıklı olur. Öyle gece canım tatlı çekti ya da sabah uyandım kahvaltıyı yaş pastayla yapayım demediğin ve kalori hesabını tutturduğun sürece ara ara idman sonları alabilirsin.

Geri
Yukarı