Fitness yapılmasına rağmen kilo verememek

MusaBayrak2528

Hectopat
Spor yapıyorum fakat göbegim erimiyor?
Boy: 174.
Kilo: 65.

Günlük alınan besin değerleri.
130 protein.
70 yağ.
340 karbonhidrat.

Doymuş yağ.
Besinlerden aldığım ortalama 40GR üzeri karbonhidrat bazlı şeker.
Mısır yağ margarin.
Tan tanımlı ekmek.
Neden olduğunu düşündüğüm besinlerden neyi yanlış yapıyorum yukarıda saydıklarım zararı mı?
Doymuş yağ alınır mı?

Hocam kalori alma zamanınız yanlış olabilir. Sabahları yemeği biraz geç yemek, sabahları bir kaşık sirke ve biraz kahve içmek ve HIIT kardiyo yağ yağmak için birebirdir. Ayrıca yemekleri günde 5-6 öğüne bölmek gerekir. Tadı tatlı olan herseyden uzak durmak gerekir. Kas kütlenizide artırın. Sonuçta 1.2cc motor araba ile 2.5cc motora sahip araba aynı seviyede yakıt yakmıyor.

Sporunuz kardiyo ağırlıklı mı, ağırlık kaldırıyor musunuz? Günde kaç litre su içiyorsunuz? Ben kilo vermek istediğim vakitlerde üç şeye dikkat ediyorum:
  • Kalori miktarına
  • Glisemik endekse
  • Yemeği yediğim saate
İmkanınız varsa son öğünü 18.00'da yemekte ve sabah ~9 civarına dek bir şey yememekte fayda var. Su içmek serbest fakat şekerli içeceklerden uzak durmalısınız. İlk günlerde biraz midesi kıvranıyor insanın fakat sonra kolaylaşıyor. Aralıklı oruç diye aratarak bu konuda okumalar yapabilirsiniz.
Yukarı mesajda belirtildiği gibi HIIT kardiyo iyidir. Ayrıca imkanlar dahilindeyse dahiliyeden randevu almanız ve kan ölçümleri yaptırmanız iyi olabilir zira bazı insanların kilosu hormon bozukluklarından kaynaklanabiliyor.
Margarin tüketmeyiniz! Sevgiler.

Geri
Yukarı