Kilo verememek

loftyreal

Picopat
Daha fazla  
25 yağ oranım var. 1.63 boyum var 13 yaşındayım kilo veremiyorum. FatSecret uyeligim vardı yakamıyorum FatSecret aralıklı orucu uygularken gunde 20 dakika koşuyordum ama annem FatSecret'in verdiği yemekleri yağlı yapıyordu ama yine insan 4-5 kilo verir. Yardımcı olur musunuz? Bisikletim var bisiklet sürebilirim.

25 yağ oranım var. 1.63 boyum var 13 yaşındayım kilo veremiyorum. FatSecret uyeligim vardı yakamıyorum FatSecret aralıklı orucu uygularken gunde 20 dakika koşuyordum ama annem FatSecret'in verdiği yemekleri yağlı yapıyordu ama yine insan 4-5 kilo verir. Yardımcı olur musunuz? Bisikletim var bisiklet sürebilirim.

Yağ oranı ölç, kalori açığı bırak, mümkünse gyme git, kardiyo süresini uzat. Bu döngü yağ oranını düşürmek için yeterli olmalı normalde. Kilo vermek pek umurunda olmamalı, umurunda olacak tek şey yağ oranın. Yaşın daha erken pek takma kilo boyu.

Ben 16-17 yaşlarındayken 130 kilodan 70 kiloya düşmüştüm bu yaşlarda vücutta testesteron çok daha fazla salgılanıyor ve vücudundaki kas kütlesi çok artıyor bunu bir de benim gibi spor ve dengeli beslenmeyle desteklerseniz iyi bir gelişim elde edersiniz şu an yaşınız küçük kilo vereceğim diye saçma sapan diyetler yapmayın gelişiminizi olumsuz etkileyebilir diyetisyene başvurun ve verdiği programı harfiyen uygulayın ayrıca ağırlık kaldırma gibi bir şey yapmayın daha yaşınız küçük şu an daha normal sporlarla uğraşın koşu, yürüyüş, basketbol vb.

1-2 ay uygulamak lazım. Yağlı gıdaları abur cuburu bırakmanız lazım. Sizi tıkayacak lifli yiyeceklere yönelmeniz gerekiyor. En büyük şeydir az yemek. Biraz fazla kaçırın yine kilo veremezsiniz. Olabildiğince minimum yiyeceksiniz. Her gün yürüyüş veya sizde bisiklet olduğu için şart bence. 1 saat bisiklet veya yürüyüş yapın ter atın yani. Yine kilo veremiyorsanız bence kan testi yaptırın vitamin ve hormonlarınıza bakılsın. Tiroid sorunları kilo almama ve vermeme sorunlarına sebep olabiliyor.

Ben 16-17 yaşlarındayken 130 kilodan 70 kiloya düşmüştüm bu yaşlarda vücutta testosteron çok daha fazla salgılanıyor ve vücudundaki kas kütlesi çok artıyor bunu bir de benim gibi spor ve dengeli beslenmeyle desteklerseniz iyi bir gelişim elde edersiniz şu an yaşınız küçük kilo vereceğim diye saçma sapan diyetler yapmayın gelişiminizi olumsuz etkileyebilir diyetisyene başvurun ve verdiği programı harfiyen uygulayın ayrıca ağırlık kaldırma gibi bir şey yapmayın daha yaşınız küçük şu an daha normal sporlarla uğraşın koşu, yürüyüş, basketbol vb.

Ağırlık antrenmanı yapmaya başlamanın en optimal aralığı 13-15 yaşdır zaten. Bu dönemde vücuttaki testo ve growth hormonu tavan yapar. İdmanlardan alabileceğiniz en iyi performansları alırsınız. Ayrıca zaten idmanlar testoyu ve dht hormonunu yükseltir bu sayede boy uzamasına çok az da olsa katkıda bulunursunuz.

Otofaji deneyebilirsin. Bizimkiler evde yokken ben baya ekmeği bile bırakmıştım. Ama onlar gelince yine eskiye döndüm.

Ağırlık antrenmanı yapmaya başlamanın en optimal aralığı 13-15 yaşdır zaten. Bu dönemde vücuttaki testo ve growth hormonu tavan yapar. İdmanlardan alabileceğiniz en iyi performansları alırsınız. Ayrıca zaten idmanlar testoyu ve dht hormonunu yükseltir bu sayede boy uzamasına çok az da olsa katkıda bulunursunuz.
13 yaş bu hormonların daha yeni yeni artmaya başladığı bir yaş şu an yapacağı ağırlık antremanları hiç bir şekilde kas kütlesi kazanmasına yardımcı olmaz yağ yakabilir antreman yaparak ama bunun daha etkili yolları var dediğim gibi yapacaksa bile bunu bir eğitmenle yapması daha iyi olur yoksa daha çocuk olduğu için ciddi sorunlar yaşayabilir.

13 yaş bu hormonların daha yeni yeni artmaya başladığı bir yaş şu an yapacağı ağırlık antremanları hiç bir şekilde kas kütlesi kazanmasına yardımcı olmaz yağ yakabilir antreman yaparak ama bunun daha etkili yolları var dediğim gibi yapacaksa bile bunu bir eğitmenle yapması daha iyi olur yoksa daha çocuk olduğu için ciddi sorunlar yaşayabilir.

13 yaş bu hormonların daha yeni yeni artmaya başladığı bir yaş falan değil, hormonların artmaya başladığı yaşın ortalaması 12 13 evet, fakat erken ergenlik dediğimiz bir terim var bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere. Arkadaşın boyu 1.63 ve 13 yaşında, bu hormonların yeterince artmaya başladığını gösteriyor. Zaten birden 200kg deadlift yapmaya çalışmayacak, kontrollü şekilde bir pt yardımıyla ağırlık antrenmanı yapacak. 200kg deadlift girmeyeceği içinde ciddi sorunlar yaşamaz sakatlık veya başka bir şey gibi.

13 yaş bu hormonların daha yeni yeni artmaya başladığı bir yaş falan değil, hormonların artmaya başladığı yaşın ortalaması 12 13 evet, fakat erken ergenlik dediğimiz bir terim var bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere. Arkadaşın boyu 1.63 ve 13 yaşında, bu hormonların yeterince artmaya başladığını gösteriyor. Zaten birden 200kg deadlift yapmaya çalışmayacak, kontrollü şekilde bir pt yardımıyla ağırlık antrenmanı yapacak. 200kg deadlift girmeyeceği içinde ciddi sorunlar yaşamaz sakatlık veya başka bir şey gibi.
13 yaşında 1.63 boy çocuğun erken ergenliğe girdiğini kanıtlamaz zaten çocuklar ortalama bu boyda oluyorlar ortalama olarak 1.50-1.71 arası olur o yaşta çocuklar. Ayrıca 200kg deadlift yapmasına gerek yok sakatlanmak için 10 kiloyla bile en ufak yanlış bir harekette omuzunu sakatlayabilir daha güvenli yollar varken çocuğu erken bir yaşta ağırlık antremanına yönlendirmek bana saçma geliyor tekrar dediğim gibi gözetim altında olur ama bu kadar çabaya bu yaşlarda değmez en ideali 15 den sonra düzenli ağırlık antremanı yapmaktır.

13 yaşında 1.63 boy çocuğun erken ergenliğe girdiğini kanıtlamaz zaten çocuklar ortalama bu boyda oluyorlar o yaştayken ortalama olarak 1.50-1.71 arası olur o yaşta çocuklar. Ayrıca 200kg deadlift yapmasına gerek yok sakatlanmak için 10 kiloyla bile en ufak yanlış bir harekette omuzunu sakatlayabilir daha güvenli yollar varken çocuğu erken bir yaşta ağırlık antremanına yönlendirmek bana saçma geliyor tekrar dediğim gibi gözetim altında olur ama bu kadar çabaya bu yaşlarda değmez en ideali 15 den sonra düzenli ağırlık antremanı yapmaktır.

Tabii ki kanıtlamaz, boy genetiktir babası 2 metre olabilir, fakat genetiğin kullanılabilmesi için vücuttaki hormonların artması gerekir. Erken ergenliği aşırı erkenlik olarak düşünmenizede gerek yok. Ayrıca eğer shoulder press yaparken egolifting yapacağım diye ağır girip dirseğini indirmediği sürece sakatlanmaz. Kontrollü ve bir pt ile diyorum zaten. En ufak bir yanlış yapmaz oda sakatlanmak istemiyorsa.

Geri
Yukarı