Fitness'a yeni başlayan biri için tavsiyeler

ben de şöyle kafa yok bacak önemi yok üst vücut gibi sonuçta alttan üste kadar benim ve ben bu iskelete en iyi şekilde bakmak zorundayım

peki full body de ndevammı etmeliyim bana 4 hafta dediler ama daha sonra split mi geçmeliyim fikriniz var mı
Split çok daha iyidir. Full Body'nin olayı zaten splite alıştırmadır. Her ne kadar Full Body'de tüm kasları tek antrenmanda çalışsanız da split çok daha zorlar sizi. Yani Full Body dediğimiz olay yeni başlamış hamlı kişilerin split antrenman için hamlıklarını atması içindir. Kişiden kişiye değişir ama 1 ay Full Body uyguladıktan sonra splite geçebilirsiniz. Her antrenman da tüm kasları çalışmak yerine her gün 2 kas grubunu parçalayacak şekilde çalışmak daha iyidir.

Split çok daha iyidir. Full Body'nin olayı zaten splite alıştırmadır. Her ne kadar Full Body'de tüm kasları tek antrenmanda çalışsanız da split çok daha zorlar sizi. Yani Full Body dediğimiz olay yeni başlamış hamlı kişilerin split antrenman için hamlıklarını atması içindir. Kişiden kişiye değişir ama 1 ay Full Body uyguladıktan sonra splite geçebilirsiniz. Her antrenman da tüm kasları çalışmak yerine her gün 2 kas grubunu parçalayacak şekilde çalışmak daha iyidir.
anladım teşekkür ederim peki bacak çalışırken vücut ağırlığımdan fazla çalışıyorum bu boy gelişimini olumsuz etkiler mi

İlk başlarda Full body olarak çalış ilerleyen vakitlerde bölge, bölge çalışabilirsin.(Full body ile adapte olabilirsin.)
teşekkür ederim

Bu tarz ezbere şeyler çok çok saçma. Belki adam 10 tekrarda zorlanmayacak, bunu bilemezsin. Bana göre en iyisi kasa maksimum zararı verecek şekilde maksimum ağırlık maksimum tekrardır. İlk 1 ay full body çalışın sonrasında bölgesel çalışmaya geçersiniz.
her set tükenene kadar diyorsunuz yani

anladım teşekkür ederim peki bacak çalışırken vücut ağırlığımdan fazla çalışıyorum bu boy gelişimini olumsuz etkiler mi

teşekkür ederim

İlk seti hafif ağırlıkla 10-15 tekrar civarı (ısındığınıI hissedene kadar) yapın. Sonra kaç set düşünüyorsanız tükenmeye gidin.

teşekkür ederim

Hayır zaten vücut ağırlığınızdan fazla çalışmanız gerek bacakta bir sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı