Fitness'da günde en az kaç gr protein alınmalı

HayatYordu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fitnesse gidince kaç gram protein almak şart? Yetersiz protein alırsak kas gelişimi olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar fitnesse gidince kaç gram protein almak şart? Yetersiz protein alırsak kas gelişimi olmaz mı?
Kendi kilonun 2 katını alman gerekiyor diye biliyorum. Daha az alırsan da kas gelişimi olur fakat o gelişim aldığın protein miktarına göre değişiyor sanırım ne kadar çok protein o kadar iyi.

Kendi kilonun 2 katını alman gerekiyor diye biliyorum. Daha az alırsan da kas gelişimi olur fakat o gelişim aldığın protein miktarına göre değişiyor sanırım ne kadar çok protein o kadar iyi.

Ben şehir dışına üniversiteye gideceğim fitness e gitmek istiyordum ve bu kadar fazla protein alamam diye düşünüyorum. Yani diyorsun ki gelişirsin ama az protein alıyorsan daha geç gelişirsin?

Ben şehir dışına üniversiteye gideceğim fitness e gitmek istiyordum ve bu kadar fazla protein alamam diye düşünüyorum. Yani diyorsun ki gelişirsin ama az protein alıyorsan daha geç gelişirsin?

Hocam kesinlikle gidin bu bir bahane olmasın o kadar protein alamazsanız da beslenmenize dikkat edin olabildiğince protein almaya çalışın her türlü gelişirsiniz fakat kilonuzun 2 katı alırsanız gelişmeniz daha rahat olur daha hızlı olur.

Hocam kesinlikle gidin bu bir bahane olmasın o kadar protein alamazsanız da beslenmenize dikkat edin olabildiğince protein almaya çalışın her türlü gelişirsiniz fakat kilonuzun 2 katı alırsanız gelişmeniz daha rahat olur daha hızlı olur.

Eyvallah o zaman planıma sağdık kalacağım.

Bulk dönemi kilo başına 1.5gr alman yeterken definasyon dönemlerinde minimum kilo başına 2gr alman yararına olacaktır, bu arada çok fazla değişken var (yaşın, boyun, günlük aktiviten, kilon, metabolizman...) ama genel olarak kabul görülen miktarlar bu şekilde. Ayrıca alman gereken miktarların çok altında alırsan bir süre sonra gelişmek yerine atrofiye (kasların erimesine) maruz kalırsın.

Son düzenleme:
Bulk dönemi kilo başına 1.5gr alman yeterken definasyon dönemlerinde minimum kilo başına 2gr alman yararına olacaktır, bu arada çok fazla değişken var (yaşın, boyun, günlük aktiviten, kilon, metabolizman...) Ama genel olarak kabul görülen miktarlar bu şekilde. Ayrıca alman gereken miktarların çok altında alırsan bir süre sonra gelişmek yerine atrofiye (kasların erimesine) maruz kalırsın.

Mesela 130 gr proteine ihtiyacı olan birisi 80 gr protein alırsa kas erimesi yaşar mı? Yoksa daha az mı alınca olur.

Günlük miktar kendi ağırlığınız kadardır. 70 kiloya 70 gram gibi. Bu sizin kaslarınızı korumanız içindir. Fazlası kaslarınızı büyütür güçlendirir. Normal fitness yapıyorsanız amacınız formunuzu korumaksa kilonuzun 30 40 gram fazlası sizin için idealdir. Aşırı ağır spor yapıyorsanız 2 katında zarar yoktur. Çok fazlası idrarla kalsiyum atımını arttırır. Bu da böbrek ve karaciğerlere yük bindirir.

Geri
Yukarı