Fitnessın boy uzamaya etkisi

bymfw4

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1650 Ti ---- İşlemci: AMD Ryzen 5 4600H ---- RAM: 16 GB ---- Kulaklık: Razer Blackshark V2 ---- Mouse: VXE Dragonfly R1 Pro
Merhaba, ben 16 yaşındayım, bi' 6 ay öncesine kadar yaşıtlarıma göre bayağı kısaydım hatta okula geç yazıldım ben benden 1 yaş küçük arkadaşlarıma göre bile kısaydım, şimdi fark ettiğim kadarıyla boy uzamam hızlandı gibi, yavaştan yetişiyorum fark ettiğim kadarıyla, boyumun uzun olmasını da gerçekten çok istiyorum, bir yandan da kollarım filan çok ince, sağlık için, öbür yandan bir meşgale olsun diye fitnessa gitmeyi düşünüyordum fakat ailem fitness boyunun uzamasını yavaşlatır diyor, internetten baktığımda çok kafam karışıyor zaten, birisi aksine uzatır demiş, birisi evet yavaşlatır sporcuların çoğu bundan kısa boyludur demiş vs. siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok, alakası yok. Yeter artık böyle bir şey yok. Sporcular kısa falan değildir, halterciler kısadır. Kısa oldukları için halterde başarılılardır. Sporun boy uzamasına artan büyüme hormonundan dolayı katkısı bile vardır. Yavaşlatması, durdurması söz konusu değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı