Fitness'ta ilk 3 ayda gözle görülür bir değişim olmaması

berkaY_52

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım boyum 185 ve 87 kiloyum. Bu ayın 25'inde fitnessdaki 3. ayımı dolduracağım. Haftanın 4 günü bölgesel ağırlık antrenmanı çalışıyorum ve 1 günde kardiyo. Başladığım günden beri her bölgede kaldırdığım ağırlıklar arttı ancak gözle görülür bir değişim göremedim. Öğrenci olduğum için spor dönüşü akşam saati oluyor 150 gram tavuklu pilav yiyip yatıyorum. Sizce sorun nerede ve protein tozu almalı mıyım? Bu arada daha önce hiç fitness yapmadım ve yağ oranım %22.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yağ oranından dolayıdır. Ayrıca 3 ayda herkes gelişim gösteremez, bu senin genetiğine, ne kadar protein aldığına bağlı. Protein olarak sadece 150 gram tavuk yetersiz.

6 ay düzenli olarak devam et dostum. 1 yılı tamamlayabilirsen zaten istesen de bırakamayacaksın. Değişimi kendinde fark edebilirsin ama insanlar sana bunu söylediğinde motivasyonun daha da artacaktır. Vazgeçme ve devam et.

16 yaşındayım boyum 185 ve 87 kiloyum. Bu ayın 25'inde fitnessdaki 3. ayımı dolduracağım. Haftanın 4 günü bölgesel ağırlık antrenmanı çalışıyorum ve 1 günde kardiyo. Başladığım günden beri her bölgede kaldırdığım ağırlıklar arttı ancak gözle görülür bir değişim göremedim. Öğrenci olduğum için spor dönüşü akşam saati oluyor 150 gram tavuklu pilav yiyip yatıyorum. Sizce sorun nerede ve protein tozu almalı mıyım? Bu arada daha önce hiç fitness yapmadım ve yağ oranım %22.
Yaglisin birde az et tüketiyorsunuz. Antremaniniz o kadar şiddetli olmayabilir. Benim ilk ayimda bicepsler çıktı. 3 ay omuzlar ve bicepslerle kol girintili çıkıntılı oldu. 4 ayda kanatlarım çıktı sırtım büyüdü.

Yaglisin birde az et tüketiyorsunuz. Antremaniniz o kadar şiddetli olmayabilir. Benim ilk ayimda bicepsler çıktı. 3 ay omuzlar ve bicepslerle kol girintili çıkıntılı oldu. 4 ayda kanatlarım çıktı sırtım büyüdü.
Dediğim gibi başladığım gün 5 kilo kaldırıyorsam şuan 12 kilo kaldırıyorum, kaldırdığım kilolar artıyor ancak gözle görülür bir farklılık göremedim. Antrenmandada 1 yıldır fitness yapan bir arkadaşımın bölgesel antrenmanını yapıyorum ve gerçekten zorlayıcı bir antrenman. Sanırsam yağ eritmem gerekiyor ancak kardiyo eklersem eve çok geç dönerim bu yüzden şimdilik böyle devam edeceğim.

Yağ oranınız fazladır ondan dolayı değişimi görmüyorsunuzdur. Düzgünce cut yapıp beslenmenize dikkat ederseniz farkı görürsünüz. Bu işte antrenmanı düzgün yapıp besleneceksiniz. Bu arada cut yapma olayını şimdi yapmayın iyice geliştikten sonra beslenmeye titizlik gösterin (yani yağlı, şekerli şeylerden kaçının falan) gerisi gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı