Fitness'ta İlk Gün Zorlanmak Normal mi?

C-Note

Hectopat
Yer
Batman
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce Fitness'a başladım. İlk gün koşu bandı ve bisiklet ile çalıştım ve neredeyse çok az yoruldum hatta bacaklarıma çok iyi geldi. Lakin ikinci gün 1 saat ısındıktan sonra ağırlığa geçtim ve Bench Press'te bayağı zorlandım kollarım zaten çok zayıftı. Hoca 10 defa yapmamı istedi ama 5'ten yukarısına gidemiyordum zorlanıyordum. Kollarım şişti ve kilitlendi daha sonra ismini bilmediğim bir Barfiks aletine geçtim orada da biraz çalıştım ve kollarım aynı şekilde oldu. Şu an Kollarımı neredeyse yukarı kaldıramıyorum. Yani demek istediğim arkadaşlar ilk günden bu kadar zorlanmam normal bir şey mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk gün değil. İlk 2-3 ay böyle sorunlar normal. Vücudun ham. Yavaş yavaş alışırsın. Yalnız kendine bir program yap ve uymaya çalış. Kardiyo zamanını da ayarla, kafana göre yapma. Spor salonundaki kız kesen sözde hocalar pek ilgilenmez.

İlk kez başlayan adama bench press, barfiks biraz fazla değil mi? Programı sen mi oluşturdun yoksa hocan mı? Ben de salı günü başladım ama makinelerle çalışıyorum direkt ağırlıklarla başlamadım. Ağrılar normal benim de çok ağrıyor şuan

Normal ama bench press arkadaşın dediği gibi 2. güne göre ağır. Koçunuz umarım tecrübesiz değildir.

Antrenman programınız yeni başlayan birisi için ağır sanırım, bundan dolayı kolunuzu kaldırmaktan bile yoksunsunuz şu anda. İlk başlarda ağrı, halsizlik normaldir ama kolu kaldıramamak normal değil. Vücudunuzu alıştırmak için antrenmanı hafif yapmanız gerekirdi, bench press neyin nesi yani? "Yeni başlayanlar için antrenman programı" diye araştırma yapın.

Normal, ben ilk hafta ellerim 90 derece şeklinde geziyordum. Hamlıktandır o yavaş yavaş açılacaksınız. Bu arada hangi elinizi sık kullanıyorsanız diğer elinize ağırlık verin o daha güçsüzdür. Yane sağ elinizi kullanıyorsanız günlük hayatta, spor salonunda 1 set sağ, 2 set sol şeklinde yapın. Yavaş yavaş sol elinizle sağ eliniz aynı kuvvete gelecektir.

Hocam ilk gittiğim gün 10 kg dambıllarla çalışmaya başladım. 20 kg ağırlıkları kaldırmaya çalıştım. Bizdeki de arkadaş gazıyla 😂. Sonraki 3 gün salona gidemedim. Bırakın açmayı lavoboda işimi bile zor gördüm kollarımda. Kımıldatamıyordum.

1 Saat ısınmanın aşırılığı bir yana ilk günlerde veya haftalarda böyle zorlamak akıl işi değil. Salondaki hocalar genelde ilgilenmemek için yapımı en basit hareketlere yönlendirirler. Bu işi gerçekten yapmak istiyorsan internetten kendi çabanla bilgi edin ve ona göre çalış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı