Fixed RGB kasanın fanlarını kontrol etmek

Molex bağlantılı olduğu için voltaj değerini düşüren kontrolcüler bulabilirseniz iyi olur ama o tür kontrolcüler de bir zaman sonra fanları bozabiliyor.

Molex bağlantılı olduğu için voltaj değerini düşüren kontrolcüler bulabilirseniz iyi olur ama o tür kontrolcüler de bir zaman sonra fanları bozabiliyor.
Ben düşürmek değil arttırmak istiyorum. Bi çaresi varmı? Anakarta bağlayıp program üzerinden kontrol vs. yapamaz mıyım?

Ben düşürmek değil arttırmak istiyorum. Bi çaresi varmı? Anakarta bağlayıp program üzerinden kontrol vs. yapamaz mıyım?
Hayır, arttırmak zaten daha zararlı. Zaten molex'ten gücü alıyor ise son güç çalışır. Üstüne de çıkmaz, çıkarsa da büyük ihtimalle çok çabuk bozulurlar.

Nereden güç aldığına nasıl bakabilirim?
Fanların kablolarının yolunu takip edebilirsiniz mesela, büyük ihtimalle; bir kontrolcüye bağlı ve kontrolcü de güç kaynağına bağlı. Mesajlarım yararlı olduysa beğenebilirsiniz, iyi forumlar :)

Ben iyimser yaklaşmıştım :( Sorununuz çözüldü mü? Yükseltme imkanınız yok görünüyor.
Direkt PSU'ya bağlı olduğuna göre son hızda çalışıyorlar galiba değilmi? Eğer öyleyse benim için sorun yok istediğim şey son hızda çalışmaları zaten. Çok kaliteli olmadıkları için pek hızlı dönmüyorlar zaten.

Direkt PSU'ya bağlı olduğuna göre son hızda çalışıyorlar galiba değil mi? Eğer öyleyse benim için sorun yok istediğim şey son hızda çalışmaları zaten. Çok kaliteli olmadıkları için pek hızlı dönmüyorlar zaten.
Evet, son hızlarındalar. Bir öne, bir de arkaya güçlü fan alabilirsiniz isterseniz. İyi forumlar :)

Geri
Yukarı