Fixnet VDSL 2+ 35 Mbit'e Kadar 100 GB AKK İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bizim evimizde Çok meşhur bir firmanın 16Mbps'e kadar 50GB AKK internet paketi vardı, bu paket telefon dahil 62,50₺ gibi fiyatı vardı. 1 Haftada kota doluyordu ve vaad edilen hız berilmiyordu, günde defalarca müşteri hizmetlerini arıyordum hız 11mbps'lere çıkıyordu ve daha sonra yine 9'lara düşüyordu, daha sonra canıma tak etti iptal ettirmek istedim ve taahhütüm olduğunu söylediler bedelini sordum 30-40 lira civarıydı ama iptal ettirmedim, bizimkilere siz bunu kullanın ben kendime yeni internet alacağım dedim sen nilirsin dediler, internette araştırdım biraz kafama yatan bir firma bulamadım, ertesi gün arkadaşla bu konuyu konuşurken Fixnet firmaaından bahsetti bana, ben kullanıyorum çok iyi, taahhüt yok dedi, anlattı biraz benimde kafama yattı. Daha sonra müşteri hizmetlerini aradım bilgi aldım, bana dedikleri harfiyen doğruydu yani adamlar abone çekme peşinde değil, herşeyden önemlisi taahhüt yok istediğin zaman, kafana yatmazsa iptal et. Bu firmadan hizmet almak için evde türk telekom'un telefon hatı bulunması gerekiyor, eğer telefon numaranızın başı 3 ile başlıyorsa Türk telekomdur, eğer 5 ile başkıyorsa TTnet'in telefon numarasıdır. Neyse bizim evdeki türk telekom değildi ben yeni telefon hattı çektirdim eve, daha sınra başvurdum Fixnet firmasına gerekli evrakları istediler, kargo ile yolladım internetim hemen açıldı ve müşteri hizmetleri çok ilgiliydi gerçekten, şuan itibarı ile 2 ay oldu ve ne bir kesilme, kopma, hız düşmesi vs... hiçbir sorunla karşılaşmadım. Pek fazla girmiyorum internete ama boş zamanım olunca başından kalkmıyorum buna rağmen geçen ay sonlarına doğru kotama baktım sadece 10GB dolmuş bu gerçekten mükemmel birşey, Ödeme yöntemleri belirli bankalarla anlaşmalı bu firma yani internet sitesi üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak ödeme yapabilirsiniz faturalarınızı. İlk ay bağlantı ücreti olarak ek 29,50₺ fazla gelecek, ama diğer aylar, paketin fiyatı ne ise o tutar gelir. Fixnet paket fiyatları,

Hız testi (Hala ilk günki gibi)

Down : 34.1 Up : 1.98 Ping : 9ms

Şöyle güzel bir tarafı daha var; mesela bu paket size fazla geldi diyelim, paketinizi düşürebilirsiniz veya yükseltebilirsiniz. Sorular olursa cevaplarım.

Taahhüt olmaması haricinde iyi bir yanını göremedim. Sonuçta gene aynı lanet Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor.

Sizin aldığınız hizmetle aynı fiyata sahip Superonline'ın 125GB AKK, 50mbit Download, 5mbit Upload hız alanı sunan hizmeti var.

Laflarımı yanlış anlamayın ancak başlıktaki 35 Mbit'e kadar kelimesi bile paketin kalitesizliğini anlatmaya yetiyor.

bana net hız veremedikten sonra ne yapayım öyle servis sağlayıcıyı.

Fiyatı uçuk ve sonuçta aynı hat. Boşa para kaybı maalesef. TT düzeltmediği sürece bir çözüm yok internete. Gerçi ping sorunum var dediğimde bilgisayarcıya gidin demiştiler de ağzımı açmayayım. :D

Ben aylık 70 TL'yi geçmeyen 16 Mbsp AKK 100GB+ olan bir paket bulabilir miyim?
Fiyatlar mevcut bulursun.

Kazık fiyatlar eşekten(TTNET) inip eşeğe binmek gibi.
İnternet sektöründe ferrari gibi bi alternatifimiz yok maalesef. Ayrıca TTnet'in 16mbps'e kadar olan paketine 62.50₺ verip sadece 10mbps hız, 0.60mbps upload almaktansa üzerine 10₺ daha koyup bu paketi almak gayet mantıklı bence. Üstelik sadece 1mbps kaybım var, vaad edilen hızdan.

Fiyatı uçuk ve sonuçta aynı hat. Boşa para kaybı maalesef. TT düzeltmediği sürece bir çözüm yok internete. Gerçi ping sorunum var dediğimde bilgisayarcıya gidin demiştiler de ağzımı açmayayım. :D
Benim ping sürem 29 falan civarıydı, Apartmanın ana kutusunu değiştirdimve modeme kaliteli güzel bi kablo çektim. Şimdi 5 ile 9 arası gidip geliyor, önceden 29'dan aşağı inmezdi.

Laflarımı yanlış anlamayın ancak başlıktaki 35 Mbit'e kadar kelimesi bile paketin kalitesizliğini anlatmaya yetiyor.

bana net hız veremedikten sonra ne yapayım öyle servis sağlayıcıyı.
Sonuçta 34'e kadar alabiliyorsun hızı, bence gayet iyi TTnet'e göre.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı