İnceleme FixNet

Öncelikle aldığım hizmetten memnun olduğumu söyleyebilirim. Daha önce kullandığım ISS'de sürekli PL ve ping spike sorunları mevcuttu, ayrıca saat 12 dediğin zaman internet genel kesiliyordu. Bu firmada 1 kere bile kesilme yaşamadım şu ana dek, 11 gündür kullanıyorum FixNet'i, biraz kullanıp ondan sonra deneyim konusu açmak istedim. Gözüme çarpan diğer özellik ise müşteri hizmetlerinin hızı. Ne zaman mailden olsun, telefon görüşmesi olarak yaptığım çağrılar olsun, 1-2 dakika içinde geri dönüş sağlanıyor. Sanırım abone sayısının az olması (ne kadar aboneleri var bilgim yok fakat tahminen az aboneleri var) müşteri hizmetlerinin yoğunluğunu azalttığından böyle hızlı geri dönüş alabiliyorum. Denememi istediğiniz oyun, uygulama, IP var ise aşağıya mesajlarınızı bekliyorum. @dgknbzglu

Önceki firmama göre sadece yurtiçi pingim arttı (7 msten 14 ms'e çıktı) bununda nedeni trafiği Edirne'de toplamalarından kaynaklı. Onun dışında her türlü yurtdışı oyununa pinglerim çok azaldı. Discord Bucharest sunucusunda 22 ms alıyorum. Aşağıdan yaptığım bir kaç tracert sonuçlarını görebilirsiniz. Bu arada firma bazen gerçek dinamik IP bazen CGN IP veriyor, sisteme bağlı anladığım kadarıyla. Bu yönüde bir artı tabii ki. Tek bir sıkıntı var o da eski ISS'em de de yaşadığım sadece Valorant'a özgü olan packet loss sorunu, bu ISS'de packet loss azalmış olsa da tam anlamıyla çözülmedi. Valorant oyununda yaşıyorum sadece bu sorunu. Farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir, emin değilim. Konum Kocaeli ve 75 Mbps VDSL paket kullanıyorum bu arada. Kablolu bağlantı kullanıyorum.

1679922519815.png
1679922584962.png

1679922713591.png

Test etmemi istediğiniz diğer şeyleri yorumlara yazabilirsiniz.

Yüklüyse; CS:GO resmi sunucularında ping, loss, var değerlerini öğrenmek isterim hocam. Malum Valorant'ın Türkiye'de sunucuları olduğu için ping değerlerini ölçmek çok doğru olmaz.

Yüklüyse; CS:GO resmi sunucularında ping, loss, var değerlerini öğrenmek isterim hocam. Malum Valorant'ın Türkiye'de sunucuları olduğu için ping değerlerini ölçmek çok doğru olmaz.
Loss hiç yok hocam. Pingte tracertte attığım ekran görüntüsünün +5/10 ms üstü oluyor.

Öncelikle aldığım hizmetten memnun olduğumu söyleyebilirim. Daha önce kullandığım ISS'de sürekli pl ve ping spike sorunları mevcuttu, ayrıca saat 12 dediğin zaman internet genel kesiliyordu. Bu firmada 1 kere bile kesilme yaşamadım şu ana dek, 11 gündür kullanıyorum Fixnet'i, biraz kullanıp ondan sonra deneyim konusu açmak istedim. Gözüme çarpan diğer özellik ise müşteri hizmetlerinin hızı. Ne zaman mailden olsun, telefon görüşmesi olarak yaptığım çağrılar olsun, 1-2 dakika içinde geri dönüş sağlanıyor. Sanırım abone sayısının az olması (ne kadar aboneleri var bilgim yok fakat tahminen az aboneleri var) müşteri hizmetlerinin yoğunluğunu azalttığından böyle hızlı geri dönüş alabiliyorum. Denememi istediğiniz oyun, uygulama, IP var ise aşağıya mesajlarınızı bekliyorum. @dgknbzglu

Önceki firmama göre sadece yurt içi pingim arttı (7 msten 14 Ms'e çıktı) bununda nedeni trafiği Edirne'de toplamalarından kaynaklı. Onun dışında her türlü yurt dışı oyununa pinglerim çok azaldı. Discord bucharest sunucusunda 22 ms alıyorum. Aşağıdan yaptığım birkaç tracert sonuçlarını görebilirsiniz. Bu arada firma bazen gerçek dinamik IP bazen cgn IP veriyor, sisteme bağlı anladığım kadarıyla. Bu yönüde bir artı tabii ki. Tek bir sıkıntı var o da eski ISS'em de de yaşadığım sadece Valorant'a özgü olan packet loss sorunu, bu ISS'de packet loss azalmış olsa da tam anlamıyla çözülmedi. Valorant oyununda yaşıyorum sadece bu sorunu. Farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir, emin değilim. Konum Kocaeli ve 75 Mbps VDSL paket kullanıyorum bu arada. Kablolu bağlantı kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1716769Eki Görüntüle 1716770
Eki Görüntüle 1716773
Test etmemi istediğiniz diğer şeyleri yorumlara yazabilirsiniz.

Cok güzel bir deneyim olmuş. Fixnet zaten kalitesini bozmayan iyi bir firma.

104.160.157.58
146.66.155.66

Bu iki adrese ping testi rica edebilir miyim? Ben Bursa'da oturuyorum. VDSL ile İstanbul'a ben de 7ms ile bağlanıyorum. Tahminimce İstanbul ve yurt dışı pinglerim sizle aynı olacak.

Geri
Yukarı