İnceleme FixNet

Öncelikle aldığım hizmetten memnun olduğumu söyleyebilirim. Daha önce kullandığım ISS'de sürekli PL ve ping spike sorunları mevcuttu, ayrıca saat 12 dediğin zaman internet genel kesiliyordu. Bu firmada 1 kere bile kesilme yaşamadım şu ana dek, 11 gündür kullanıyorum FixNet'i, biraz kullanıp ondan sonra deneyim konusu açmak istedim. Gözüme çarpan diğer özellik ise müşteri hizmetlerinin hızı. Ne zaman mailden olsun, telefon görüşmesi olarak yaptığım çağrılar olsun, 1-2 dakika içinde geri dönüş sağlanıyor. Sanırım abone sayısının az olması (ne kadar aboneleri var bilgim yok fakat tahminen az aboneleri var) müşteri hizmetlerinin yoğunluğunu azalttığından böyle hızlı geri dönüş alabiliyorum. Denememi istediğiniz oyun, uygulama, IP var ise aşağıya mesajlarınızı bekliyorum. @dgknbzglu

Önceki firmama göre sadece yurtiçi pingim arttı (7 msten 14 ms'e çıktı) bununda nedeni trafiği Edirne'de toplamalarından kaynaklı. Onun dışında her türlü yurtdışı oyununa pinglerim çok azaldı. Discord Bucharest sunucusunda 22 ms alıyorum. Aşağıdan yaptığım bir kaç tracert sonuçlarını görebilirsiniz. Bu arada firma bazen gerçek dinamik IP bazen CGN IP veriyor, sisteme bağlı anladığım kadarıyla. Bu yönüde bir artı tabii ki. Tek bir sıkıntı var o da eski ISS'em de de yaşadığım sadece Valorant'a özgü olan packet loss sorunu, bu ISS'de packet loss azalmış olsa da tam anlamıyla çözülmedi. Valorant oyununda yaşıyorum sadece bu sorunu. Farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir, emin değilim. Konum Kocaeli ve 75 Mbps VDSL paket kullanıyorum bu arada. Kablolu bağlantı kullanıyorum.

1679922519815.png
1679922584962.png

1679922713591.png

Test etmemi istediğiniz diğer şeyleri yorumlara yazabilirsiniz.

Öncelikle aldığım hizmetten memnun olduğumu söyleyebilirim. Daha önce kullandığım ISS'de sürekli PL ve ping spike sorunları mevcuttu, ayrıca saat 12 dediğin zaman internet genel kesiliyordu. Bu firmada 1 kere bile kesilme yaşamadım şu ana dek, 11 gündür kullanıyorum FixNet'i, biraz kullanıp ondan sonra deneyim konusu açmak istedim. Gözüme çarpan diğer özellik ise müşteri hizmetlerinin hızı. Ne zaman mailden olsun, telefon görüşmesi olarak yaptığım çağrılar olsun, 1-2 dakika içinde geri dönüş sağlanıyor. Sanırım abone sayısının az olması (ne kadar aboneleri var bilgim yok fakat tahminen az aboneleri var) müşteri hizmetlerinin yoğunluğunu azalttığından böyle hızlı geri dönüş alabiliyorum. Denememi istediğiniz oyun, uygulama, IP var ise aşağıya mesajlarınızı bekliyorum. @dgknbzglu

Önceki firmama göre sadece yurtiçi pingim arttı (7 msten 14 ms'e çıktı) bununda nedeni trafiği Edirne'de toplamalarından kaynaklı. Onun dışında her türlü yurtdışı oyununa pinglerim çok azaldı. Discord Bucharest sunucusunda 22 ms alıyorum. Aşağıdan yaptığım bir kaç tracert sonuçlarını görebilirsiniz. Bu arada firma bazen gerçek dinamik IP bazen CGN IP veriyor, sisteme bağlı anladığım kadarıyla. Bu yönüde bir artı tabii ki. Tek bir sıkıntı var o da eski ISS'em de de yaşadığım sadece Valorant'a özgü olan packet loss sorunu, bu ISS'de packet loss azalmış olsa da tam anlamıyla çözülmedi. Valorant oyununda yaşıyorum sadece bu sorunu. Farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir, emin değilim. Konum Kocaeli ve 75 Mbps VDSL paket kullanıyorum bu arada. Kablolu bağlantı kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1716769Eki Görüntüle 1716770
Eki Görüntüle 1716773
Test etmemi istediğiniz diğer şeyleri yorumlara yazabilirsiniz.
Merhaba CS oyununda mesela ne kadar ping değeri düştü ?

Sen Valorant'ta paket kaybı yaşıyor musun?

Eki Görüntüle 1764334

Eki Görüntüle 1764337

Eki Görüntüle 1764336

Eki Görüntüle 1764338

Yoldaş ve rekabetçide aynı pingleri alıyorum 33-42

Eki Görüntüle 1764343

Ufaktan bir ping oldu oda spoti şarkı değişirken.
Ping değerleriniz önceki internet sağlayıcısına göre ne kadar düştü CS oyununda

Merhaba CS oyununda mesela ne kadar ping değeri düştü?

Ping değerleriniz önceki internet sağlayıcısına göre ne kadar düştü CS oyununda.

Türk Telekom arelion, ntt sağlıyıcı kullanırken. FixNet netix sayesinde en düşük hop ile direkt bağlantı ile Valve sunucusuna erişim sağlar. https://lg.fixnet.com.tr/cgi-bin/bgplg?cmd=traceroute&req=146.66.155.12
Buradan bakabilirsin. FixNet daha düşük ping veriyor Valve'ye Türk Telekom'a göre ama fark değişebilir. Blizzard, Riot, Apple, Amazon, hetzner, ovh, hurricane, cogent, Türk Telekom, netix, i3D, Discord, Facebook, Cloudflare, leaseweb, Quad9. gibi birçok sağlıyıcıya düşük gecikme sunmakta. Bunları şirketlerin iplerini looking glassa yazarak fark ettim. :) herkes görebilir.

Türk Telekom arelion, ntt sağlıyıcı kullanırken. FixNet netix sayesinde en düşük hop ile direkt bağlantı ile Valve sunucusuna erişim sağlar. https://lg.fixnet.com.tr/cgi-bin/bgplg?cmd=traceroute&req=146.66.155.12
Buradan bakabilirsin. FixNet daha düşük ping veriyor Valve'ye Türk Telekom'a göre ama fark değişebilir. Blizzard, Riot, Apple, Amazon, hetzner, ovh, hurricane, cogent, Türk Telekom, netix, i3D, Discord, Facebook, Cloudflare, leaseweb, Quad9. gibi birçok sağlıyıcıya düşük gecikme sunmakta. Bunları şirketlerin iplerini looking glassa yazarak fark ettim. :) herkes görebilir.
Trafiği Edirne bölgesinde topladığı için yurtdışı sunucularına düşük ping ile bağlanıyor değil mi ? Peki diğer firmalar bu taktiği neden yapmıyorlar

Trafiği Edirne bölgesinde topladığı için yurt dışı sunucularına düşük ping ile bağlanıyor değil mi? Peki diğer firmalar bu taktiği neden yapmıyorlar.

Hayır yurt dışına ondan düşük alıyor diyemem. Oda etkiliyor fakat. Bulgaristana kadar fiber optik bağlantısı mevcut firmanın ondan direkt yurt dışına netix sağlıyıcı ile çıkmakta. Bunu looking glassda görebilirsin. Ve sistemhost datacenterları mevcut FixNet'in Edirne'de.
Firmalar neden yapmıyor? Maliyet: Proje,fiber malzemesi,cihaz,Yatırım,Bütce,Datacenter seçimi,Seçilen veri merkezi genel masrafları toplam,Çalışan,Trafik kapasite. Vb. Ben oyle düşünüyorum.

Son düzenleme:
Rica ederim. Başvurunca donuş yaparsan sevinirim. Fikrini merak ediyorum :)
Ailemi ikna edebilirsem FixNet e geçeceğim.
Tahhütsüz olduğu için çok sıcak bakmıyorlar.
O yüzden bi tık sıkıntı.

Sözleşmesiz özgürlüktür. :)
Ama şu yönden haklılar.
Biz 2 yıl taahhüt yaptırdık.
24 mpbs şu an 87 lira ödüyoruz.
Şu anki paketlere göre aşırı ucuz kullandık bu 2 yıl boyunca.
Dolar kuru yükselişte ve asıl korkum zam üstüne zam gelirse taahhütsüz internet fiyatları artarsa benimkiler laf eder.
Tahhüt yapsak bu zamlardan korunmuş oluruz diyorlar ki bence bu konuda haklılar.
O yüzden çok kararsızım.
Benim param olsa bir şey demem ama annem ve babam ödediği için bir şey diyemiyorum.
Bu konuda kararsızım.

Ama şu yönden haklılar.
Biz 2 yıl taahhüt yaptırdık.
24 Mbps şu an 87 lira ödüyoruz.
Şu anki paketlere göre aşırı ucuz kullandık bu 2 yıl boyunca.
Dolar kuru yükselişte ve asıl korkum zam üstüne zam gelirse taahhütsüz internet fiyatları artarsa benimkiler laf eder.
Taahhüt yapsak bu zamlardan korunmuş oluruz diyorlar ki bence bu konuda haklılar.
O yüzden çok kararsızım.
Benim param olsa bir şey demem ama annem ve babam ödediği için bir şey diyemiyorum.
Bu konuda kararsızım.

Sozleşme maddeleri cok önemli. Zam yapma hakkı veya vergi zammı gibi cümleler varsa riske atılmamalı. Bir de Türk Telekom'dan halla ucuz kalan birçok firma var. 100+ firma mevcut ülkemizde. 3 ay 1 firma 3 ay 1 firma deneye deneye hem merak giderirsin hem de internet deneyimin olur. Tercih senin ben bir şey diyemem.

Arkadaşlar İstanbul/Ümraniye'de yaşıyorum önceki ISS'im Turknet hız konusunda bir problem yaşamadım ancak fiyatları aşırı arttı fixnet'i çok duymaya başladım. Bu lokasyonlarda kullanan var mı memnun mu ? Bu arada altyapım vdsl ( TT Altyapı, Hız : 75 mbps ). Ayrıca genelde oyun oynuyorum. Oyun oynayan arkadaşlarda referans oluşturabilirse sevinirim ( Turknet'i esas alarak )

Yeni konular

Geri
Yukarı