Fiyat/performans internet sağlayıcısı önerisi

TurkNet kullanıyorken gayet güzeldi hiçbir zaman ms artışı yaşamıyordum ne zaman Millenicom'a geçsem her gece 12-2 arası ms 1000-2000 arasında geziyor ve oyunu oynatmıyor. Dün desteğe ilettiğimde ise sorun olmadığını söylediler fakat bugün aynı sorun devam ediyor değişen bir şey yok. Deli oldum gece gece.
Millenicom yurtdışı çıkışları olarak Superonline çıkışlarını kullanıyor o yüzden çoğu ıss den iyi ping değerleri veriyorlar. Belki de mahallenizdeki veya ilçenizdeki çıkışlarda problem olabilir.

Hayır kablodan kaynaklı olsa sadece geceleri olmaz bu sorun. Gün içinde gayet iyi ilerliyor fakat gece olunca bir anda ping artışı yaşıyorum.

Speedtest yapabilir misiniz şu anda. Bir de sadece gece yaşıyorsanız modem arayüzünden belki çözebilirsiniz.

Millenicom yurt dışı çıkışları olarak Superonline çıkışlarını kullanıyor o yüzden çoğu ISS'den iyi ping değerleri veriyorlar. Belki de mahallenizdeki veya ilçenizdeki çıkışlarda problem olabilir.

Ufak bir bilgi daha vereyim TurkNet kullanırken LoL'de pingim sabit 17 idi Millenicom'da ise 23.

Başka sebepleride olabilir mesela arka planda interneti kullanan başka bir uygulama vb.

Ben TurkNet'ten Millenicom'a geçtiğim dakika LoL'de idim. İnternet kesildi ve geçiş mesajı geldi hemen kurulumu yaptıktan sonra oyuna tekrar bağlandım. Direk kontrol ettim daha yüksek mi acaba performans diye. Nedense ping 23'e çıkmış olduğunu gördüm net hatırlıyorum.

Ben TurkNet'ten Millenicom'a geçtiğim dakika LoL'de idim. İnternet kesildi ve geçiş mesajı geldi hemen kurulumu yaptıktan sonra oyuna tekrar bağlandım. Direk kontrol ettim daha yüksek mi acaba performans diye. Nedense ping 23'e çıkmış olduğunu gördüm net hatırlıyorum.

DNS değişip deneyebilirsin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı