Fiyat performans PSU önerisi

Vaper06

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 2x8 16 GB 3200MHz DDR4
İşlemci
Intel i5-11400 6 Core, 2.6GHz, 12MB, 65W, LGA1200
Bu sistemi besleyecek ileride ekran kartını birkaç tık bile yükseltme gibi durum olduğunda uzun ömürlü güç kaynağı tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ekran Kartı:
ASUS TUF GeForce GTX 1660 Super 6 GB GDDR6 192 bit

Anakart:
H510M S2H V2

Bütçeyi buraya yazıyorum: Şu kasım indirimlerinden fiyat performans indirimli PSU bulunursa almayı düşünüyorum. 80+ Plus sertifikası olan sağlam güç kaynağı istiyorum, güç kaynağı uzun süre gidecek bir şey.

FSP ve High Power modellerine bakabilirsin 650W sertifikalı ürünleri mevcut 2K fiyat bandında.

FSP ve High Power modellerine bakabilirsin 650W sertifikalı ürünleri mevcut 2K fiyat bandında.
Şöyle bir yol izleyeceğim: Kimin yazdığı PSU daha çok yazılır veyahutta daha çok beğeni alırsa ve biraz araştırıp indirimli hali falan bana uygun olursa onu alacağım.

Bu sistemi besleyecek ileride ekran kartını birkaç tık bile yükseltme gibi durum olduğunda uzun ömürlü güç kaynağı tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ekran Kartı:
ASUS TUF GeForce GTX 1660 Super 6 GB GDDR6 192 bit

Anakart:
H510M S2H V2

Bütçeyi buraya yazıyorum: Şu kasım indirimlerinden fiyat performans indirimli PSU bulunursa almayı düşünüyorum. 80+ Plus sertifikası olan sağlam güç kaynağı istiyorum, güç kaynağı uzun süre gidecek bir şey.

Bu sistem için yüksektir. Geleceğe dönük düşünirseniz indirimden dün gece sipariş veçtim. Ancak @Oreki ne düşünür bilmiyorum. İndirimde TR piyasası 7-8 arası. 4529 TL'ye aldım. @Oreki bin cevabı önemli.

Lütfen bütçenizi sayı olarak belirtin. En azından bir aralık verin yani, şu şekilde çok havada her şey.

Bu sistem için yüksektir. Geleceğe dönük düşünirseniz indirimden dün gece sipariş veçtim. Ancak @Oreki ne düşünür bilmiyorum. İndirimde TR piyasası 7-8 arası. 4529 TL'ye aldım. @Oreki bin cevabı önemli.

Kaliteli ürün, fiyatı da fena değil. Güzel tercih.

Bu sistem için yüksektir. geleceğe dönük düşünirseniz indirimden dün gece sipariş veçtim. Ancak @Oreki ne düşünür bilmiyorum. İndirimde te piyasası 7-8 arası.

Aman hocam 2014'te dandik bir PSU vardı 10 yıl gitti. Ciddiyim bizim buralarda çok elektrik kesilir 1000 kere elektrik kesintisine maruz kalmıştır. Şimdiye kadar işimi gördü ve emekli oldu. Kasayla beraber gelen güç kaynağı idi. 2.000 TL gibi civarlarda olup da biraz indirimli PSU olsa benim için iyi olacaktır.
Lütfen bütçenizi sayı olarak belirtin. En azından bir aralık verin yani, şu şekilde çok havada her şey.

Kaliteli ürün, fiyatı da fena değil. Güzel tercih.
Bütçemi şimdi iyice belirttim 5K PSU önerisi gelince 😃

2.000 TL gibi civarlarda olup da biraz indirimli PSU olsa benim için iyi olacaktır.

Şöyle yapalım. Bu sistem ve ilerde güncellemeler için şu yeterli ve kaliteli segmentine göre:

birkaç tık bile yükseltme gibi durum olduğunda

Birkaç tıktan kastınız, 7900XTX civarlarına kadar çıkmak ise de şu ürün:

Birkaç tıktan kastınız, 7900XTX civarlarına kadar çıkmak ise de şu ürün:

Hocam işlemci gayet iyi. Bu ekran kartına fazla bile geliyor. Yarısından çoğunu tam beslemiyor bile. Ekran kartını yükseltme gibi durum olabilir. Sadece ekran kartı için yükseltmeyi yazmıştım o da hemen değil. Çok uzun süre sonra ekran kartı aldığımda birde PSU ile uğraşmak istemiyorum.

Hocam işlemci gayet iyi. Bu ekran kartına fazla bile geliyor. Yarısından çoğunu tam beslemiyor bile. Ekran kartını yükseltme gibi durum olabilir. Sadece ekran kartı için yükseltmeyi yazmıştım o da hemen değil. Çok uzun süre sonra ekran kartı aldığımda birde PSU ile uğraşmak istemiyorum.

O işlemci ile ortalamada çıkabileceğiniz en makul kartlar zaten 6700XT civarındaki ekran kartları. Onlar için de 650W modeller gayet yeterli olacak ilerde.

Geri
Yukarı