Fizik yüzünden sınıfta kalır mıyım?

Annem ve babamla konuştum, yapamıyorum fiziği dedim derdimi anlattım. Yine tabii ki canın sağ olsun oğlum demeleri ümidimi boşa çıkarttılar. Sorun düşük almam değil, annem ve babamın anlamaması.
Ben dilciyim diyorum, kafam dile basıyor fiziği yapamıyorum diyorum banane diyorlar. Bazen kendimi sallayasım geliyor...

Hocam, sınavınızın manyetizmaya kadar olduğunu varsayarak birkaç taktik vereceğim.(Ben cevap yazarken konular eklendi.) Vip Fizik adlı kanaldan sınav konularını dinleyin. Sabaha kadar eliniz kırılana kadar not tutun. Dersten umudunuzu kesmeniz, konuyu anlamamanızdan daha büyük bir problem. Bizim öğretmenimiz de aynı şekilde dersi anlatamıyor ve zor soruyor. Ben oturdum ve sınav konularını baştan sona tekrar ettim. Çok iyi geçmese de olabildiğinin en iyisi olduğu için mutluyum. Kafam rahat. Tavsiye ederim.

Hocam maalesef her şeyin temeli matematik. 10.sınıfın ilk konuları matematik isteyen konular. Size önerim ilk önce matematiğiniz iyi değilse matematiği sağlamlaştırın. Ondan sonra fizikten soru çözün. Benim matematiğim iyi olduğu için şu an fizikte hiçbir sorun yaşamıyorum. Allah yardımcınız olsun konular sıkıntılı biraz.

Annem ve babamla konuştum, yapamıyorum fiziği dedim derdimi anlattım. Yine tabii ki canın sağ olsun oğlum demeleri ümidimi boşa çıkarttılar. Sorun düşük almam değil, annem ve babamın anlamaması.
Ben dilciyim diyorum, kafam dile basıyor fiziği yapamıyorum diyorum banane diyorlar. Bazen kendimi sallayasım geliyor...
Öyle hocam çok kasmayın. Son bir seneniz kalmış umarım dilediğiniz gibi olur. Ben sayısal seçtim sayısal ile devam ediyorum. Şu anlık mutluyum gelecekte olmak istediğim meslek için seçtim. Hepimizin sonu hayrola.

Hocam maalesef her şeyin temeli matematik. 10.sınıfın ilk konuları matematik isteyen konular. Size önerim ilk önce matematiğiniz iyi değilse matematiği sağlamlaştırın. Ondan sonra fizikten soru çözün. Benim matematiğim iyi olduğu için şu an fizikte hiçbir sorun yaşamıyorum. Allah yardımcınız olsun konular sıkıntılı biraz.
4 işlem matematikle alakalı fakat gayet temel bir şey. Matematiğin fizikle asıl ilişkisi 12'de başlıyor.

Ne yaparak? Allah'ım bana fizik bilgisi yükle diye dua mı edeyim? Test olsa sallamayı denerdim ama açık uçlu soracak acımasız herif.
Yagi çıkmış soruları bana atsana. Olursa gel sana canlı ders vereyim. Fizik-Geometri-Sosyoloji konularında hiç çalışmadan okul bitirecek düzeydeyim.

Babam şimdi de bilgisayarı sökmekle tehdit ediyor. Sınavın baskısı bir yandan, ailenin baskısı bir yandan sabaha kadar ders çalışmanın tadı ayrı olacak gibi gözüküyor.
Matematiğim var, 8, 10. sınıf matematiğini biliyorum. 9 Hiç yok.

Geri
Yukarı