FL Studio ile müziğe başlanır mı?

Haklısın başlanıyormuş...

Günümüz müziklerinden bir tane yaptım az önce. FL Studio klullanmadan üstelik. Sadece 5 saniye sürdü bunu yapmam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşamalarını anlatayım, aylarca / yıllarca uğraşmadan hemen siz de müziğe başlayın.

- Free lisanslı bir şarkı buldum.
- Bu sayfaya kopyalayıp yapıştırdım.

*** Bu lisanslı / Free şarklıardan arka arkaya ya da alt alta dizip hepsinin tek bir şarkı gibi duyulmasını da sağlayabilirdim ama gerek duymadım.

Hocam rica etsem daha detaylı anlatır mısınız pek anlayamadım da?

Hocam rica etsem daha detaylı anlatır mısınız pek anlayamadım da?

Garip, en iyi sizin anlamanız gerekirdi...
Siz FL Studio'da bass mı, davul mu çalıyorsunuz? Klavye mi çalıp kaydediyorsunuz? Gitar mı çalıyorsunuz?

"Müzik yapmak" olarak tanımladığınız şey benim yukarıda kabaca örneğini verdiğim şekilde başkalarının yaptığı loop ve sampleları alıp, yan yana dizmek, alt alta koymak, değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garip, en iyi sizin anlamanız gerekirdi...
Siz FL Studio da bass mı, duvul mu çalıyor sunuz? Klavye mi çalıp kaydediyor sunuz? Gitar mı çalıyor sunuz?

"Müzik yapmak" olarak tanımladığınız şey benim yukarıda kabaca öğreğini verdiğim şekilde başkalarının yaptığı loop ve SA:MP'leları alıp, yan yana dizmek, alt alta koymak değil mi?

Şimdi anladım, ben Sampleler değil de normal klavyeden yapıyorum her şeyi.

Dikkat edin hocam bazı sampleler telifli olabiliyor.

Şimdi anladım, ben Sampleler değil de normal klavyeden yapıyorum her şeyi.

Dikkat edin hocam bazı sampleler telifli olabiliyor.

Sampler i kontrol eden Piano roll, yani siz "normal klavye" diyorsunuz, her tuşa basıldığında tekrarlayan bass sesler, drum looplar vb.. Sample olmuyor mu? Başkaları tarafından üretilmiş, senkronize edilmiş şeyler değiller mi? :)

Arkadaşlar selam, FL Studio ile müziğe başlamak istiyorum küçüklükten beri "beatmaker" olma hayali ile yanıp tutuşuyorum. Bugün bir adım atma kararı aldım, dediğim gibi müziğe bu program ile başlanır mı düşünceleriniz neler?

Neredeyse tüm programları denedim. Beat olayında FL Studio kesinlikle en iyisi bana göre. Kesinlikle buradan başlamanızı öneririm.

Enstrüman zorunluluk değildir, sadece öğrenmenize ve ilginize bağlıdır bu konu. Ne kadar ilgiliysen o kadar yol aşarsın... Kolay gelsin.

Müzik teorisi bilmeden, nota bilmeden arkadaş nasıl yol katedebilir sizce? Bu işte en önemli şey zaten Tune dediğimiz olay yani nota uyumudur siz bunu tutturamazsanız o yaptığınız müziğin gram anlamı kalmaz. Ki bunları bilmeden melodi yazmaktan tutun yaptığı drumlardan da hayır gelmez. Yapmayın etmeyin, biz en iyisini yapalım diye aylarca yıllarca emek verirken dediğiniz lafa bakın. Emeğe saygısızlık.

Son düzenleme:
Müzik teorisi bilmeden, nota bilmeden arkadaş nasıl yol katedebilir sizce? Bu işte en önemli şey zaten Tune dediğimiz olay yani nota uyumudur siz bunu tutturamazsanız o yaptığınız müziğin gram anlamı kalmaz. Ki bunları bilmeden melodi yazmaktan tutun yaptığı drumlardan da hayır gelmez. Yapmayın etmeyin, biz en iyisini yapalım diye aylarca yıllarca emek verirken dediğiniz lafa bakın. Emeğe saygısızlık.
Yine de enstrüman zorunluluğu göremiyorum? Siz okuduğunuza emin misiniz yoksa haldır küldür saldırma peşinde misiniz?

++ Müzik teorisine uymak zamanla oluyor zaten bu bir enstrüman da olsa müziğin yanlış notada(detune) olduğu noktayı anlıyorsunuz... Zaten ben tüm olayın enstrüman ile değil "zamana bağlı" olduğunu söylüyorum ve hala inkar etme peşinde koşuyorsunuz... Anlamıyorum tek enstrümansız ben olamam herhalde?

Yine de enstrüman zorunluluğu göremiyorum? Siz okuduğunuza emin misiniz yoksa haldır küldür saldırma peşinde misiniz?

++ Müzik teorisine uymak zamanla oluyor zaten bu bir enstrüman da olsa müziğin yanlış notada(detune) olduğu noktayı anlıyorsunuz... Zaten ben tüm olayın enstrüman ile değil "zamana bağlı" olduğunu söylüyorum ve hala inkar etme peşinde koşuyorsunuz... Anlamıyorum tek enstrümansız ben olamam herhalde?

Size enstürmansız demiyorum bu bir. Kimseye karşı bir alıp veremediğim yok insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Müzik ile 3 4 senedir ilgiliyim eminin daha fazla ilgilenenler vardır aramızda. Sizin bu işi bu kadar basite alıp anlatmamız benim zoruma gitti. Evet müzik teorisi bilmeden bir yere kadar gelinir, hobi olarak yapılır belji birkaç kişiye de satılabilir. Ama bu işte müzik teorisinde pratiklik kazanmanız o kadar uzun sürer ki. 2 nota bitti gitti değil bu. Aksi halde öğrenip pratik yapmak gerek. Arkadaş bu işi yapmak istiyorum diyor. Sizin gibi nota bilmeden bu işi yapmak sürdürülebilir bir iş modeli değil. İyi Sosyal'ler.

Size enstürmansız demiyorum bu bir. Kimseye karşı bir alıp veremediğim yok insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Müzik ile 3 4 senedir ilgiliyim eminin daha fazla ilgilenenler vardır aramızda. Sizin bu işi bu kadar basite alıp anlatmamız benim zoruma gitti. Evet müzik teorisi bilmeden bir yere kadar gelinir, hobi olarak yapılır belji birkaç kişiye de satılabilir. Ama bu işte müzik teorisinde pratiklik kazanmanız o kadar uzun sürer ki. 2 nota bitti gitti değil bu. Aksi halde öğrenip pratik yapmak gerek. Arkadaş bu işi yapmak istiyorum diyor. Sizin gibi nota bilmeden bu işi yapmak sürdürülebilir bir iş modeli değil. İyi Sosyal'ler.
Kol yormaya gerek yok, iyi günler

Ah pardon hocam anlamamışım. Ama önceki postlarında bayağı konuşmuştuk. Şarkı yapacağından bahsediyordu.

Fl kullanmayı yarım yamalak öğrendim yarın ikinciel bir referans monitörü alacağım.

@hergeceaglıyorum hocam öğrendinizmi ben yarım yamalak öğrenmiştim yeniden başladım.

Son düzenleme:
Fl kullanmayı yarım yamalak öğrendim yarın ikinciel bir referans monitörü alacağım.

@hergeceaglıyorum hocam öğrendinizmi ben yarım yamalak öğrenmiştim yeniden başladım.

Ben bayağı öğrendim hocam ekstra olarak Studio One'a başladım. Nasipse bende monitör alacağım bir tane ucuzundan:D

Yeni konular

Geri
Yukarı