FL Studio ile müziğe başlanır mı?

Olursun hocam fakat sadece izlemekle kalmayın. Programın her bir bölümünü kurcalayın ne işe yaradığını bulmaya çalışın. Mesela 1 hafta challenge yapın. Bu ne demek diyeceksiniz hemen açıklayayım; mesela bugün bir beat yapmaya başlıyorsunuz 1 hafta da o Beat'ı neye dönüştürebileceksiniz yani nereye kadar geliştirebileceksiniz bunu öğrenmiş olursunuz 1 hafta boyunca sesde ki yaptığınız farklılıkları öğrenmiş olursunuz.

Anladım çok teşekkürler hocam. :)

Müziği öğrenmeye fl ile başlayacaksın zaten. Fl Keys'i aç arpejleri, akorları, minör ve majör dizilimleri öğren. Beat'in melodisini yazman daha kolay olur. Dediğiniz gibi mert balkaş'ın anlatımı çok iyidir ama adam bildiğim kadarıyla baterist, nerede ne yapacağını çok iyi biliyor. Sizin de öğrenmeniz biraz zaman alacaktır elbet.

Anladım çok teşekkürler hocam. :)

@Single_factor
Müzikle uğraşmaya başladım. Dediğiniz gibi illaki bir yerinde notaları vs. bilmek gerekiyor. Bunları bilmeden çıkan işler biraz şansa oluyor. İnternetten hangi kaynaklar işimi görür teori kısmında. Akorlar ya da herhangi diğer şeylerde??

Kendi deneyimlerim ile konuşacağım. 2-3 yıldır FL Studio kullanıyorum. Öyle tutorial videolarından çok anlayamadım hep. Bir şeye ihtiyacım olduğunda onu araştırdım, Reels videoları gördüm deneyimledim ve bunları kendimce birleştirdim. Size de tavsiye ederim bu öğrenme stilini. Eğer sıklıkla bunu tekrar edersen bayağı şeyi epey pratik bir şekilde öğrenebiliyorsun

Kendi deneyimlerim ile konuşacağım. 2-3 yıldır FL Studio kullanıyorum. Öyle tutorial videolarından çok anlayamadım hep. Bir şeye ihtiyacım olduğunda onu araştırdım, Reels videoları gördüm deneyimledim ve bunları kendimce birleştirdim. Size de tavsiye ederim bu öğrenme stilini. Eğer sıklıkla bunu tekrar edersen bayağı şeyi epey pratik bir şekilde öğrenebiliyorsun.

Hocam selam açık konuşacağım bayağıdır 2 aydır ara ara falan fl izliyorum fakat öğrenenemekten korkuyorum :(

Hocam selam açık konuşacağım bayağıdır 2 aydır ara ara falan fl izliyorum fakat öğrenenemekten korkuyorum :(

Tabii ki kapacağın bir şeyler olur ama video izleyerek tamamiyle öğrendim diyemezsin. FL öğrenmek pratikle olacak şey tamamen, anlık öğrendiğin şeyi anlık pratiğe dökmen lazım. Bunun içinde 1-2 dakikalık kesit videoları sıkça pratiğe dökmen senin için daha yararlı olur. Eğer bir sorun yaşarsan Discord üzerinden seve seve yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı