FL Studio ile müziğe başlanır mı?

Ben bayağı öğrendim hocam ekstra olarak Studio One'a başladım. Nasipse bende monitör alacağım bir tane ucuzundan:D

Ya açıkçası kafayı yemek üzereyim hangi kanalları izleyerek öğrendiniz hocam rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz?
Büyük gözle üzgün surat U+1F97A

Ya açıkçası kafayı yemek üzereyim hangi kanalları izleyerek öğrendiniz hocam rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz?
Büyük gözle üzgün surat U+1F97A

Ben aslında önüme gelen her kanalı izledim hiç fark etmeksizin ama önerim olacaksa bir iki tane şöyle diyebilirim;

Mert Balkaş

Fl Şeyleri

Alchera

Müzik Yapalım

Gxk Mix

Ben aslında önüme gelen her kanalı izledim hiç fark etmeksizin ama önerim olacaksa bir iki tane şöyle diyebilirim;

Mert balkaş.

Fl şeyleri.

Alchera.

Müzik yapalım.

Gxk mix.

Cok teşekkür ederim zamanim kalmadı gibi bir şey bir de siz kac yilda ayda ogrenmistiniz fl i 🥺ve tahminenn sizce ne kadar sürede ogrenebilirim? Bana ilham kaynağı lazım yoksa motive olamiyorum hocam simdiden teşekkürler yanıtınız icin.

Cok teşekkür ederim zamanim kalmadı gibi bir şey bir de siz kac yilda ayda ogrenmistiniz fl i 🥺ve tahminenn sizce ne kadar sürede ogrenebilirim? Bana ilham kaynağı lazım yoksa motive olamiyorum hocam simdiden teşekkürler yanıtınız icin.

FL Studio'yu ben video izlemeden öğrenmiştim. Sürekli pratik yapmak gerek her gün loop da olsa pratiikler yapın kendinizi geliştirin. Müzik teorisi öğrenin. Bol bol mix videosu izleyin. Zaman geçtikçe çözersiniz olayı.

Hocam çok uzun zamandır yapıyorum hatırlamıyorum. Eğer ilk adımları ( Melodi yazma, Pattern'in ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmek, Piano Roll'ü ve bu tarz temel bilgileri) öğrendiyseniz ilerisini getirmeniz sizin öğrenme hızınıza bağlı olarak değişebilir. Eğer maddi durumumuz yerinizdeyse harçlıksız kalmayacaksanız internette kurslar var ucuzlarından 1 tane alabilirsiniz. Kurs videolarında çok detaya girenler oluyor. ( Eğer ki kurs videosu alacaksanız iyice araştırıp öyle alın boşuna paranız gitmesin) Merak ettiğiniz bir konu olursa ben de buralardayım her zaman yazabilirsiniz çekinmeyin istediğiniz konuyu istediğiniz kadar yazıp sorabilirsiniz bana.:)

İlham kaynağı olarak Dark Trap Beat'ler veya Club Beat'ler olabilir. Bana Dark Trap Beat'ler inanılmaz ilham kaynağı olmuştu.

Son düzenleme:
Hocam çok uzun zamandır yapıyorum hatırlamıyorum. Eğer ilk adımları ( melodi yazma, Pattern'in ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmek, piano Roll'ü ve bu tarz temel bilgileri) öğrendiyseniz ilerisini getirmeniz sizin öğrenme hızınıza bağlı olarak değişebilir. Eğer maddi durumumuz yerinizdeyse harçlıksız kalmayacaksanız internette kurslar var ucuzlarından 1 tane alabilirsiniz. Kurs videolarında çok detaya girenler oluyor. ( eğer ki kurs videosu alacaksanız iyice araştırıp öyle alın boşuna paranız gitmesin) merak ettiğiniz bir konu olursa ben de buralardayım her zaman yazabilirsiniz çekinmeyin istediğiniz konuyu istediğiniz kadar yazıp sorabilirsiniz bana.:)

İlham kaynağı olarak Dark trap Beat'ler veya club Beat'ler olabilir. Bana Dark trap Beat'ler inanılmaz ilham kaynağı olmuştu.

Ucuzlarından 1 tane alabilirsiniz.

Udemy'den mert balkaşı izledim bitirdim fakat pek anlamadım açıkçası :(

Bakalım yepyeni bir serüvene başlıyoruz hocam bu 3 ayda Full fl izlersem sizce başarılı olur muyum öğrenme saati olarak günde 5 6 saat katıksız izlemeyi düşünüyorum.

Olursun hocam fakat sadece izlemekle kalmayın. Programın her bir bölümünü kurcalayın ne işe yaradığını bulmaya çalışın. Mesela 1 hafta Challenge yapın. Bu ne demek diyeceksiniz hemen açıklayayım; Mesela bugün bir beat yapmaya başlıyorsunuz 1 hafta da o Beat'ı neye dönüştürebileceksiniz yani nereye kadar geliştirebileceksiniz bunu öğrenmiş olursunuz 1 hafta boyunca sesde ki yaptığınız farklılıkları öğrenmiş olursunuz.

Müziği öğrenmeye FL ile başlayacaksın zaten. FL Keys'i aç arpejleri, akorları, minör ve majör dizilimleri öğren. Beat'in melodisini yazman daha kolay olur. Dediğiniz gibi Mert Balkaş'ın anlatımı çok iyidir ama adam bildiğim kadarıyla baterist, nerede ne yapacağını çok iyi biliyor. Sizin de öğrenmeniz biraz zaman alacaktır elbet.

Geri
Yukarı