Flash belleğe akıllı tahtadan virüs girdi

OPTİMUSSBABA

Picopat
Daha fazla  
Okulda akıllı tahtada sunum yapacaktım. Akıllı tahtada virüs varmış. Flash belleğime bulaştı nasıl temizlerim bilmiyorum. Önceki yaptığım sunumları falan gizlemiş bu arada virüsü merak edenler virüs trojan.

Akıllı tahtalarda genellikle Türk yapımı musallat.exe barınır. Sizin flash bellekte de musallat olabilir. Gerçi musallat EXE solucan tabanlı bir virüs ama.
Bu olay bir ara benim de başıma gelmişti zor çözmüştüm, ben profesyonel bir yardımla halletmiştim de.

Muhtemelen TR akıllı tahtalarının %90'ında bulunan musallat virüsü geçti flasha. Buradan silebilirsiniz;

Son düzenleme:
Trojan değildir. Trojan senin projelerini gizlemekle uğraşmaz. Muhtemelen TR akıllı tahtalarının %90'ınında bulunan musallat virüsü geçti flasha. Buradan silebilirsiniz;
Virüs yapımcısının yarattığı programdan hiç bir şey çıkmaz tavsiye etmeyin şunu. Ayrıca musallat bir trojan.
Okulda akıllı tahtada sunum yapacaktım. Akıllı tahtada virüs varmış. Flash belleğime bulaştı nasıl temizlerim bilmiyorum. Önceki yaptığım sunumları falan gizlemiş bu arada virüsü merak edenler virüs trojan.
Kaspersky kurarsan USB belleği taktığın gibi virüsü algılayıp siler. Sonrasında bilgisayarına ve USB belleğine tam tarama yap. Musallat yemişsin büyük ihtimalle Kaspersky indir USB bellek takılıyken tam tarama yap bilgisayarına da bulaştıysa. Kaspersky bulamaz ise MBAM ile de tam tarama yap:
Bu programlar sorununu çözecektir.

USB belleği bilgisayara taktın mı?

Virüs yapımcısının yarattığı programdan hiçbir şey çıkmaz tavsiye etmeyin şunu. Ayrıca musallat bir trojan.

Kaspersky kurarsan USB belleği taktığın gibi virüsü algılayıp siler. Sonrasında bilgisayarına ve USB belleğine tam tarama yap. Musallat yemişsin büyük ihtimalle Kaspersky indir USB bellek takılıyken tam tarama yap bilgisayarına da bulaştıysa. Kaspersky bulamaz ise MBAM ile de tam tarama yap:

Taktım ama bilgisayara format attım yani bilgisayarda bir virüs yok.

Trojan değildir. Trojan senin projelerini gizlemekle uğraşmaz. Muhtemelen TR akıllı tahtalarının %90'ında bulunan musallat virüsü geçti flasha. Buradan silebilirsiniz;

Bizim fen hocasında vardı temizleyelim diye indirmiştik "hakkımı helal ediyorum" tuşuna basınca bilgisayarın içine daha da yaymıştı Defender uyarı falan verdiydi o yüzden ben açıkçası bu programa pek güvenmem.

Taktım ama bilgisayara format attım yani bilgisayarda bir virüs yok.

Tamamdır geçmiş olsun.

Virüs yapımcısının yarattığı programdan hiçbir şey çıkmaz tavsiye etmeyin şunu. Ayrıca musallat bir trojan.

Peki taksam bilgisayara geçer mi ?

Bizim fen hocasında vardı temizleyelim diye indirmiştik "hakkımı helal ediyorum" tuşuna basınca bilgisayarın içine daha da yaymıştı Defender uyarı falan verdiydi o yüzden ben açıkçası bu programa pek güvenmem.

Tamamdır geçmiş olsun.

Hocam bana da saçma geldi. Hakkımı helal ediyorum ne demek ya komedi gerçekten.

Geçme ihtimali çok yüksek. Kaspersky kurup takın bari bilgisayara.

Hocam bana da saçma geldi. Hakkımı helal ediyorum ne demek ya komedi gerçekten.
Hocam virüsün yapımcısı neymiş AV yapmış, virüsü yapan adam AV'sini yapmaz sonra bence. Zaten Kaspersky, MBAM buluyor daha gerek yok böyle saçmalıklara.

Yeni konular

Geri
Yukarı