Flash belleği hafıza olarak kullanarak Linux kullanmak

Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
okuyorum ben ya
Arkadaşlar ben uzun zamandır bunu düşünüyordum asıl amacım yabancı bilgisayarlarda her şey elimin altında olacak şekilde programları kullanmak ve Starcraft 1.16.1 sürümünü wine ile çalıştırmak.
Bazen sunum gerekir acil durum olur olmazsa da sadece meraktan böyle bir şey arıyorum ama yabancı talimatlara bakarken tam aradığım şeyi bulamadım.
Elimin altında şu an bilgisayar yok sadece biri bana bunun nasıl yapılacağını madde olarak yazabilir mi acaba :).

Bu uygulama ile istediğini yapabilirsin. USB disk oluşturma sırasında Persistence kısmından depolama olarak kullanacağın alanın boyutunu seçiyorsun.
USB diskten sistemi live olarak açtığında yaptığın ayarlar bu bölüme kaydediliyor.

Eğer Linux'u flash belleğe kuracaksan sistemi her kapattığında Linux sıfırlanacaktır. Yani içindeki dosyaların kaybolucaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu uygulama ile istediğini yapabilirsin. USB disk oluşturma sırasında persistence kısmından depolama olarak kullanacağın alanın boyutunu seçiyorsun.
USB diskten sistemi Live olarak açtığında yaptığın ayarlar bu bölüme kaydediliyor.

Çok teşekkür ederim :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı