Floyd Rose köprülü gitarda tel atması

• Konuyu başlatan Paix7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B

Paix7

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Yaklaşık 3-4 gün önce gitarıma 0.10 numara tel taktım (eski tellerim 08'di). Ve köprüyü tekrar gövdeye paralel duruma getirdim. Yaklaşık 1-2 saat çaldıktan sonra ince mi teli köprü kısmından çıktı ve kısa kaldığı için tekrar takamadım. Bugün tekrar tel aldım ve teli takıp sıkmaya başladığımda tekrar attı. Birkaç kez tekrarladım ama hepsinde sonuç aynı. Bunun sebebi nedir ve önüne nasıl geçebilirim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Floydrose pişmanlıktır be ya. Sabit köprüye geç dertlerin azalsın. Neyse konuya gelelim; köprü kısmındaki saddle ın kilit mekanizması deforme olmuş muhtemelen teli iyi sıkamıyor.
Ben floydrose da telleri şu şekilde takıyorum. Siz de deneyebilirsiniz. Benzeri sorunlar ortadan kalkar.

66593015_469790236911789_4574399281322000384_n.jpg

Kesinlikle pişmanlıktır hocam çok kullanan birisi de değilim boş yere cefasını çekiyorum : ).Teli bağlama şekline gelince top olan kısmı mı sıkıştırdınız orasını tam anlayamadım. Teşekkürler bu arada.

Gitar hediye geldi. Floydrose kullanan biri dğilim. Zaten köprüyü de sabitledim oynamaz.
Evet top kısmını aşağıdaki sadddle a sıkıştırıyorsunuz. Bazı floydrose sistemlerde alttan da geçirebilirsiniz boşluk varsa. Ben vida ile saddle arasındaki sıkıştırmayı sağlayan kare parçaları çıkardım bu sayede topuzları oraya sıkıştırabilyorum.

Gitar hediye geldi. Floydrose kullanan biri dğilim. Zaten köprüyü de sabitledim oynamaz.
Evet top kısmını aşağıdaki sadddle a sıkıştırıyorsunuz. Bazı floydrose sistemlerde alttan da geçirebilirsiniz boşluk varsa. Ben vida ile saddle arasındaki sıkıştırmayı sağlayan kare parçaları çıkardım bu sayede topuzları oraya sıkıştırabilyorum.

Anladım hocam çok sağ olun. Tellerin topunu kesmiştim artık bir tel daha alacağız: ).

Geri
Yukarı