Floyd Rose tel kalınlığı (11-52) ayarı gitar için sorun oluşturur mu?

brsss.s

Femtopat
Daha fazla  
Floyd rose gitarımın tel kalınlığını 09-42'den 11-52'ye çektim ve köprüyü ayarladım. Sap ayarı bozuldu gibi duruyor. Sizce Jackson JS32 King V için kalın mı oldu yani gitar için bir sıkıntı oluşturur mu?

@mizzy yardımcı olursanız sevinirim.

Floyd rose gitarımın tel kalınlığını 09-42'den 11-52'ye çektim ve köprüyü ayarladım. Sap ayarı bozuldu gibi duruyor. Sizce Jackson JS32 King V için kalın mı oldu yani gitar için bir sıkıntı oluşturur mu?

09-42 den böyle bir sete geçmek; gitarınızdaki tüm ayarları sabote eder ve her şeyi, sap ayarından köprüye, entonansyon a kadar yeniden ayarlamanıza sebep olur. Ayrıca Ibanez gibi ince saplı gitarlar kalın tel gerginliğine uyamazlar. Eğer gitarınız bu kalınlık için ölçülendirilmemişse bir süre sonra gerginlik sebebiyle sapta yamulma ve dönme gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

- 11-52 drop akordlamadıysanız köprünüzü havaya kaldırır. Standard akordlamada Köprüyü dengelemek için arka paneldeki yayları gövdeye doğru sıkmanız gerekiyor ancak yetmeyecektir. 2 tane daha ilave yay kullanarak oradaki sayıyı 5 e çıkartmak daha dağru.
- Artan gerginlik sapın direncini değiştirmenizi gerektirir. Sap ayarı yapılmalı.
- Saddle lar ile köprüde entonasyon yapılmalı.
- Köprü yüksekliği ayarlanmalı.

Arkadaş gerekli açıklamayı yapmış. Tellerin tansiyonu değiştikçe sap ayarı vb değiştirmek gerekir. Gitar alışana kadar da sık sık akord bozulabilir normaldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı