Fluence 1.6 vites kutusu ve egzoz emisyon kontrol ettiriniz hataları

Merhaba.

Aracımız 2015 model Renault fluence.
Araç 1.6 benzinli versiyon.

Yaklaşık 1.5 ay önce başlıkta belirtilen iki hata da belirmeye başladı. Egzoz emisyon uyarısını şu an için benzinde kullanınca almadığımızı gördüm.

Ancak bu iki hata genel olarak neden çıkar?
İkisi de birbiri ardına çıkıyorlar.

Hocam egzoz emisyon uyarısı genelde Renault'lar da bakım yapmaya zorlandigi icin çıkıyor. Bunların uyari sistemleri direk dijital olduğu için çıkıyormuş Renault'a bağlı sistemsel olarak uyari veriyormuş galiba ama vites durumunu bilmiyorum. 1 ay önce filan tatildeyken amcam da ayni sorunu yaşayıp böyle demişti bakimlarini yaptırınca sıkıntı çıkmadı demişti.

Hocam egzoz emisyon uyarısı genelde Renault'lar da bakım yapmaya zorlandigi icin çıkıyor. Bunların uyari sistemleri direk dijital olduğu için çıkıyormuş Renault'a bağlı sistemsel olarak uyari veriyormuş galiba ama vites durumunu bilmiyorum. 1 ay önce filan tatildeyken amcam da ayni sorunu yaşayıp böyle demişti bakimlarini yaptırınca sıkıntı çıkmadı demişti.
Hocam dün yolda tamamen benzinde kullanınca uyarının oluşmadığını gördük.
CLIP cihazına sokulmadan arızanın nereden olduğunu şu an anlayamayız.

Hocam dün yolda tamamen benzinde kullanınca uyarının oluşmadığını gördük.
Clıp cihazına sokulmadan arızanın nereden olduğunu şu an anlayamayız.

Orasi oyle evet zaten uyari bazen çıkıp çıkmıyordu. Birden bastirinca araba bize emanetti araba 2011 model Latitude 1.5 tci olmasi lazim, korkuttu amcama gönderdiğimiz zaman uyarı bakim yapmak icin zorluyor demişti. Bakımları yaptirildi mi aracın.

Bizim şirkette aynı araçtan var. Beyin dediler ilk önce. Sonra şanzımana su girdiği için hata verdiğini öğrendiler. Bu süreç çok zaman aldı. İlk önce beyin diyorlar en kötü 20K para çektiler. Arabadan anlayan yöneticinin biri tanıdığa götürdü ve şanzımanın içi su dolmuş dedi.
Araba konusu çok garip bir konu.

Bizim şirkette aynı araçtan var. Beyin dediler ilk önce. Sonra şanzımana su girdiği için hata verdiğini öğrendiler. Bu süreç çok zaman aldı. İlk önce beyin diyorlar en kötü 20K para çektiler. Arabadan anlayan yöneticinin biri tanıdığa götürdü ve şanzımanın içi su dolmuş dedi.
Araba konusu çok garip bir konu.
Anlaması gerçekten güç hocam. Hak veriyorum.

Geri
Yukarı