Renault Fluence Vites Kutusu Hararet Sorunu

Yağlama sistemi dedikleri aslında piyasada uydurulmuş bir sistemdir. Yağlamayı yapan şey aracın yakıtı (benzin, LPG ve mazot) değildir. Motor yağıdır. Bujilerin ömrünü çabuk doldurması yada içinde kırılması ise LPG nin 100 oktan civarı olması ve ısıdan kaynaklıdır. Aracınız bujilerinin kodları vardır. Bu kodlardaki her bir harf bir özelliğini belirtir. Bu tarz sıkıntılarda aynı bujinin biraz daha ısıya dayanıklı olanını seçmek sorununuzu çözebilir.

Aşağıda örnek bir buji kodu resmi ekledim. Buradan ısı değeri sekmesini inceleyebilirsiniz.

377025

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica ederim. Maalesef bu tarz teknik bilgileri ne sanayideki ustalar ne de yetkili servisteki uzmanlar bilmediği için sorun çözümlerinde gereksiz masraflara sokabiliyor biz tüketicileri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazamadım kusura bakmayın. Araç 1.5 DCİ otomatik vites yada yarı otomatik de geçiyor bunlar, babam arabayı kullanırken biraz fazla zorlamıştı yokuş da vitesle fazla oynamıştı da diye bilirim. Servise götürüldü araç servisteki arkadaş aracı gereğinden fazla zorladığınız dan dolayı bunu yapmış, herhangi bir sıkıntısı olmadığını söylemiş

Yazamadım kusura bakmayın. Araç 1.5 DCİ otomatik vites yada yarı otomatik de geçiyor bunlar, babam arabayı kullanırken biraz fazla zorlamıştı yokuş da vitesle fazla oynamıştı da diye bilirim. Servise götürüldü araç servisteki arkadaş aracı gereğinden fazla zorladığınız dan dolayı bunu yapmış, herhangi bir sıkıntısı olmadığını söylemiş
Evet triptonik viteslerde ısınma problemi olabiliyor. Soğuduktan sonra problem kalmıyor. Gönlünüz rahat kullanmaya devam edebilirsiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı