Fluence Jant lastik ebadı önerisi

Daha fazla  
Herkese merhabalar, fabrika çıkışı lastikleri 195/65/15 olması gereken fakat ben ikinci el olarak aldığım için eski sahibi tarafından takılmış 225/60/16 (Daha tok, dışa açılı, yere sağlam basan) bir lastikli Fluence marka bir araca sahibim. Açıkçası bu lastik ebatları hoşuma gidiyor. Fakat ben "+ -" şeklinde yazıp sizden öneri bekleyeceğim.

Artıları olarak;
  • Hoş bir görüntü
  • Yere daha sağlam bastığını hissetmek ve virajda bir an olsun güven sağlaması.
  • Daha etkili bir direksiyon tur şansı

Eksiler ise;

• Normale göre biraz fazla yakıt tüketimi
  • Hali hazırda Yol sesi alan bir araç için içeriye biraz daha fazla lastik sesi alması
  • Tabi konfor olarak biraz garip çok değilse bile hafif seke seke gidiyorum

Şimdi bu değerlendirmeden hareketle "-" yönleri tamamen kapatabileceğimiz hem de bu görselliği ve güveni pek fazla bozmayacak bir ebat söyleyebilirseniz yeni lastikler edinmek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Not: Araçta 16 Jant orijinal Touch paket jant kapağı var.

Son düzenleme:
Herkese merhaba, fabrika çıkışı lastikleri 195/65/15 olması gereken fakat ben ikinci el olarak aldığım için eski sahibi tarafından takılmış 225/60/16 (Daha tok, dışa açılı, yere sağlam basan) bir lastikli Fluence marka bir araca sahibim. Açıkçası bu lastik ebatları hoşuma gidiyor. Fakat ben "+ -" şeklinde yazıp sizden öneri bekleyeceğim.

Artıları olarak;
  • Hoş bir görüntü
  • Yere daha sağlam bastığını hissetmek ve virajda bir an olsun güven sağlaması.
  • Daha etkili bir direksiyon tur şansı

Eksiler ise;

• Normale göre biraz fazla yakıt tüketimi
  • Halihazırda Yol sesi alan bir araç için içeriye biraz daha fazla lastik sesi alması
  • Tabii konfor olarak biraz garip çok değilse bile hafif seke seke gidiyorum

Şimdi bu değerlendirmeden hareketle "-" yönleri tamamen kapatabileceğimiz hem de bu görselliği ve güveni pek fazla bozmayacak bir ebat söyleyebilirseniz yeni lastikler edinmek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Fluence Icon paketli makyajlı kasa modellerinde 205/60/16R lastik ölçülerini sunuyor. Fabrika tarafından en güvenli ve konforlu belirlenen en iyi lastik ölçüsü budur.
Benim önerim yaz lastiklerinizde 205/60/16R kullanmanız, kış lastiklerinde 205/55/16R kullanmanız.

fabrika çıkışı lastikleri 195/65/15 olması gereken
Aracın paketi nedir?
15" jant lastiği bir dönem Joy paketlerde kullandılar.

Orijinal 16" jant kapağı varsa nasıl 225/60/16R takmışlar?
Janttan büyük lastik taktılar yüksek olasılıkla. Bu aşırı tehlikeli bir durum. Jantınız sanırım 205/60/16R ölçüsünü kabul edecektir. Buna geçiş yapın.

Benim önerim yaz lastiklerinizde 205/60/16R kullanmanız, kış lastiklerinde 205/55/16R kullanmanız.
Tek seferde 4 mevsim lastik alsak ne olur hocam?
Jantınız sanırım 205/60/16R ölçüsünü kabul edecektir. Buna geçiş yapın.
Mantıklı olan bu ise bunu değerlendireceğim. Teşekkürler hocam.

Janttan büyük lastik taktılar yüksek olasılıkla. Bu aşırı tehlikeli bir durum.
Görüntü olarak dolu dolu gözüküyor. Çamurluk ile lastik arasında fazla açıklık yok öyle diyebilirim. Fotoğrafı varsa buraya atacağım anlarsınız zaten farkı.

Geri
Yukarı