FN tuşu ayarı nasıl yapılır?

Muzaffer Yldz

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımda eskiden sol altta bulunan FN tuşuna basarak ses aç kapa yapıyordum ama bir şey oldu, şimdi FN tuşuna basmadan ses açılıp kapanıyor. Onu nasıl ayarlayacağım? FN tuşuna basarak ses açıp kapamak istiyorum.

Merhabalar. Bilgisayarımda eskiden sol altta bulunan FN tuşuna basarak ses aç kapa yapıyordum ama bir şey oldu, şimdi FN tuşuna basmadan ses açılıp kapanıyor. Onu nasıl ayarlayacağım? FN tuşuna basarak ses açıp kapamak istiyorum.

Bilgisayarın markasına göre sürücüyü indirip oradan ayarlaman gerek.

Bilgisayar markana göre ya BIOS'dan ayarlayacaksın ya da Fn+Esc gibi bir tuş kombinasyonu ile devre dışı bırakacaksın.

Genellikle BIOS'ta oluyor ayarı, bazen BIOS'a girmeden bilgisayarın kendi Control Center'ından da ayarlanabiliyor.

BIOS'tan ayarlamak için, BIOS'a git orada function Key kısmını göreceksin onu diğer seçenek yap.

Genellikle BIOS'ta oluyor ayarı, bazen BIOS'a girmeden bilgisayarın kendi Control Center'ından da ayarlanabiliyor.

BIOS'tan ayarlamak için, BIOS'a git orada function Key kısmını göreceksin onu diğer seçenek yap.

Bilgisayarın Control Center'den nasıl ayarlayacağız eğer hizmetler kısmını diyosanız onu yaptım olmadı.

Anladığım kadarıyla Fn tuşu şuanda ters bir şekilde çalışıyor. Çözüm olarak önce Fn+Esc tuş kombinasyonuyla (laptopun markasına göre değişkendlik gösterebilir) çözebilirsiniz. Eğer olmazsa BIOS üzerinden yapışkan Fn tuşunu kapatabilirsiniz. (Daha geçen gün BIOS üzerinde bu ayarı görmüştüm ama tam adını hatırlamıyorum ancak biraz ararsanız hangisi olduğunu anlayacaksınızdır.)

Esc tuşunda kilit işareti varda Esc ile FN tuşuna aynı anda bas. Muhtemelen düzelir.

BIOS'a girip varsayılan ayarlara getir. Belki işe yarar.

Geri
Yukarı