Format attıktan sonra neler yapılmalı?

• Konuyu başlatan Pmb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 656

Pmb

Decapat
Daha fazla  
Yeni format attım. Şu an rehberlerde söylenilen çoğu şey yaptım ancak bazı konularda yardımınızı isteyeceğim. Windows güncellemeleri tamam, güncel ekran kartı sürücüsünü indirdim, BIOS güncel. Başka güncellemem gereken bir şey var mı? Rehberlerde chipset sürülerinden bahsedilmiş. Bilen biri açıklayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın web sitesine girerek Support bölümünden chipseti sürücünüzü indirebilirsiniz. Gerekli programları kurun.(RAR, DirectX, Visual C++ redistributable runtimes, tarayıcı vb.) Sonra normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Anakartınızın web sitesine girerek Support bölümünden chipseti sürücünüzü indirebilirsiniz. Gerekli programları kurun.(RAR, DirectX, Visual C++ redistributable runtimes, tarayıcı vb.) Sonra normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hocam chipset çok gerekli bir şey mi? Bir de BIOS'a girmeye gerek var mı, güncellemek için?

Hocam chipset çok gerekli bir şey mi? Bir de BIOS'a girmeye gerek var mı, güncellemek için?

Anakartın sitesinden BIOS'u ve sürücüleri de güncelledikten sonra tam verim alabilirsiniz.

Chipset driverı çok sıkıntılı bir driver yüklemesi değil, merakınız olmasın. Sonrasında da Ninite'den tık tık tık istediğiniz programları kurun ve devam edin.

Olması iyi olur. Zaten kolay bir kurulumu var. BIOS'a girmeye gerek yok.
Bu AMD sistem için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da Intel sistem için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Olması iyi olur. Zaten kolay bir kurulumu var. BIOS'a girmeye gerek yok.
Bu AMD sistem için:
Bu da Intel sistem için:

Hocam işlemcimi burada bulamadım. MSI MAG B550M BAZOOKA AMD AM4 DDR4 Lightning Gen 4 M.2 USB 3.2 Gen 2 HDMI mATX Gaming Motherboard buradan indiriyorum değil mi?

Geri
Yukarı