Format sonrası disk kullanımı %98 oluyor

Sadeceİnsan

Femtopat
Arkadaşlar selam, şimdi daha yeni bilgisiyarımın formatı bitti. Hızı gayet her şeyi aynı, fakat görev yöneticisine girdiğimde bir şey fark ettim, buyurunuz aşağıya ekran görüntüsü;

1637957078632.png

Bellek ve disk kullanım değerlerim hiçbir şey açık değilken böyle oluyor. Açınca da aynı zaten, bunu nasıl düzeltebiliriz? Yardımlarınız için teşekkürler. :)

Geçenlerde arkadaşım aynı sorundan konu açtı fakat onunkide HDD'idi. Onunkini bir şekilde düzelttiler ama ben ona sorunca bana nasıl çözeceğimi anlatmadı, bende burada aramaya çalışıyorum çözümü :)
Çözmüşse ancak hizmetlerden arındırılmış Windows kurmuştur ama onlarda da Microsoft Store gibi çoğu uygulama yok.

Windows internete bağlı ise ilk kurulumda metro Appleri indirir ama bir tane iki tane değil 10 tane filan vardır ve HDD'lerin okuma ve yazma hızı çok yavaştır en iyisi sisteminize bir SSD takın.

Anladım fakat, ben direkt ayarlardan format atıyorum. Onu demeye çalıştım. 8.1 için nasıl yapacağım bunu?
Elinizde en az 8 GB USB bellek varsa Windows 8.1'i İndir buradan ISO'yu indirin sonrasında buradan Rufus - Önyüklemeli USB sürücü oluşturmanın en kolay yolu Rufus programını indirin, programı açın USB'yi seçin, ISO'yu seçin ve bilgisayarınız çok eski değilse GPT-UEFI seçin eskiyse MBR-BIOS seçip yazdırmaya başlayın. Yazdırma bittikten sonra bilgisayarı kapatın USB takılı şekilde, BIOS tuşunuz hangisiyse açılırken o tuşa art arda basın BIOS'a girdikten sonra Boot kısmından USB belleği en üst sıraya alın ayarları kaydedip çıkın. Kurulum ekranı geldiğinde eğer diskinizde önemli veriler yoksa diskin hepsini silin ileri deyin (önemli veriler varsa format atmadan önce verileri başka bir yere atın), kurulum bittiğinde USB'yi çıkarın Windows açılacaktır.

Elinizde en az 8 GB USB bellek varsa Windows 8.1'i İndir buradan ISO'yu indirin sonrasında buradan Rufus - Önyüklemeli USB sürücü oluşturmanın en kolay yolu Rufus programını indirin, programı açın USB'yi seçin, ISO'yu seçin ve bilgisayarınız çok eski değilse GPT-UEFI seçin eskiyse MBR-BIOS seçip yazdırmaya başlayın. Yazdırma bittikten sonra bilgisayarı kapatın USB takılı şekilde, BIOS tuşunuz hangisiyse açılırken o tuşa art arda basın BIOS'a girdikten sonra Boot kısmından USB belleği en üst sıraya alın ayarları kaydedip çıkın. Kurulum ekranı geldiğinde eğer diskinizde önemli veriler yoksa diskin hepsini silin ileri deyin (önemli veriler varsa format atmadan önce verileri başka bir yere atın), kurulum bittiğinde USB'yi çıkarın Windows açılacaktır.
Ürün anahtarı istermi?

Geri
Yukarı