Formula 1 hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Bence özellikle bir an önce öğrenmek için kasmana gerek yok. Önce yarışları takip edersin, bunu yaparken zaten kuralların çoğunu birkaç yarış içinde öğrenirsin. Zamanla takımlar, sürücüler, sürüş teknikleri, mühendislik, sürüş dinamikleriyle ilgili merakın olursa araştırmalarını yaparsın derken bir bakmışsın arabanın teknik detaylarına bile hakim olmuşsun.

Bunları yaptıktan sonra da Hamilton'da hiçbir numara yok her şeyi araba yapıyor, o arabaya seni koysalar sen de kazanırsın gibi şeyler söyleyenleri linç etmeye başlarsın cahilliklerini yüzlerine vurup. :D Canım çekti şimdi, böyle diyen varsa gelsin biraz eğlenelim. :D

Herhangi bir X konuda ilgin varsa zaten, bir anda kendini saatlerce video izlemiş, sayfalarca makale okumuş olarak buluyorsun.

İlgin yoksa, istediğin kadar çabala, nafile. O nedenle akışına bırak, zaten şu an sezon devam ediyor. Hatta 23 Haziran'da Türkiye'ye gelme ihtimali de ciddi anlamda yüksek... :)

Aç sezonları tek tek izle f1tr.com sitesinde var. Yabancı kaynaklardan teknik bilgi olarak daha detaylı ve doğru bir şekilde öğrenirsin.Drive to survive biraz boş adam işi açıkçası reyting için gridde ki dramayı pilotların arasındaki ilişkiyi vs. anlatıyor çerezlik izlersin.

F1 sevdam Türkiye GP ile başladı. Ve ondan sonra bol bol araştırma yapmaya ve sonraki yarışları izlemeye başladım. Sürekli daha çok şey öğreniyorum. Ve daha fazla da öğrenmek istiyorum. Mesela bir arkadaşım bir F1 takımının 2018 de yaptığı yarışdaki kazaya kadar hatırladığına tanık oldum. Var olan ve var olmuş bilgileri öğrenmek istiyorum. Takımlar, pilotlar, pit, arkasındaki kişiler ve dahası. Bunları nasıl öğrenebilirim?
Beni takip edebilirsin mesela. Ciddiyim, instagram'da Formula 1 hakkında paylaşım yapmaya başladım. Bayağı bilgiliyim ve güncel haberleri özetleyip post atıyorum. Hesabım ayrtonsenna_türkiye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni takip edebilirsin mesela. Ciddiyim, instagram'da Formula 1 hakkında paylaşım yapmaya başladım. Bayağı bilgiliyim ve güncel haberleri özetleyip post atıyorum. Hesabım ayrtonsenna_türkiye.
2001 yılından beri F1 takip ediyorum, tamamen hissi yorumlar yapan (ve yarı yarıya yanılan) biriyim. 16 yaşında çok bilgili olabildiysen büyük başarı. Değişen bir kural ya da bir takımın/sürücünün beklenmedik tercihleriyle her şeyin bu kadar değiştiği bir sporda yapılan tüm yorumlar bir oranda sübjektif bence.

Son düzenleme:
F1'i yakından takip edenler için Drive to Survive hiç gerçekçi ve izlenilesi gelmiyor. Olayları çarpıtıp şov halinde sunmuşlar.
Kesinlikle öyle ama F1'e yeni başlayanlar içinse çok güzel bir yapım. İlk sezonu sayesinde F1'i takip etmeye başladım çok da beğenmiştim diziyi. Şimdi ise aradan az zaman geçmesine rağmen F1'i takip ettiğim için DTS izlenebilir gelmiyor. (Özellikle son sezon Tr GP'yi koymadıkları için izleyesim hiç gelmedi) Bence DTS ile başlanıp YouTubedaki özetleri hem F1 kanalından hem de ssport kanalındakileri izleyip ve motorsportun içeriklerini okuyup tüm yarışları takip etmek ile devam edilebilir. Bilgi birikimi yavaş yavaş artıcaktır. Yarışlar esnasında Serhan Acarın verdiği bilgiler de çok şey öğretiyor.

Geri
Yukarı