Formula 2 Jeddah GP'de yaşanan garip an ve korkutucu kaza

Hamilton kendi işini kendi gördü, Masi'ye kalsa Max'ın yaptığı her şey normal :d
Nasıl kendi gördü? Max savunmada dışarı taştı, sonra yerini geri vermek için yavaşladı. Mercedes bunu kavrayamayınca temas oldu, sonrasında buna rağmen 2 küsür saniye farktayken yeri geri verdi Max ve sonrasında her şeye rağmen 5 saniye ceza geldi. Hamilton fanı Brundle bile şu anda o cezanın nedenini kavrayamamış :D.
Hamilton'a da 27'deki olaydan dolayı siyah-beyaz denip yarış sonrası bakılacak dendi. Bence burada taraflılık var mı yok mu açık :).
Tarafsızlarsa bile yönetimi beceremedikleri daha da açık.

Nasıl kendi gördü? Max savunmada dışarı taştı, sonra yerini geri vermek için yavaşladı. Mercedes bunu kavrayamayınca temas oldu, sonrasında buna rağmen 2 küsür saniye farktayken yeri geri verdi Max ve sonrasında her şeye rağmen 5 saniye ceza geldi. Hamilton fanı Brundle bile şu anda o cezanın nedenini kavrayamamış :D.
Hamilton'a da 27'deki olaydan dolayı siyah-beyaz denip yarış sonrası bakılacak dendi. Bence burada taraflılık var mı yok mu açık :).
Gerçekten, inanılmazsınız.

Nasıl kendi gördü? Max savunmada dışarı taştı, sonra yerini geri vermek için yavaşladı. Mercedes bunu kavrayamayınca temas oldu, sonrasında buna rağmen 2 küsür saniye farktayken yeri geri verdi Max ve sonrasında her şeye rağmen 5 saniye ceza geldi.
Yeri geri verme kuralını hatırlamadığım için düzenliyorum. Pist dışından öne geçiş kaç saniye önceydi, tur geçildi mi gibi şeylere bakmak lazım.

O temasta bilerek vurdu diyenler var yine, tabii canım Hamilton'ın ön kanadını vibranyumdan yapıyorlar da istediği gibi çarpıyor millete zaten... :D Orada Max yerini vermesi söylendiği için yavaşladı, çok ufak hatası var orada pistin ortasından geç çekildi kenara. Hamilton'a da sanırım söylenmedi bu durum, Max'in tekrar hızlanacağını düşünüp hava koridorunda kalmaya devam etti. Fark ettiğinde kırdı geçiş için ama kanadını çarptı.

Hamilton'a da 27'deki olaydan dolayı siyah-beyaz denip yarış sonrası bakılacak dendi. Bence burada taraflılık var mı yok mu?
Brezilya'da Verstappen'e de o bayrak çıkarıldı, bir ceza verildi mi? Kaldı ki diğer 8 takımdan birinin sürücüsü DRS düzlüğünde yol kesme yapsa bunun diskalifiyeye kadar yolu olurdu, kurallarda DRS ile gelen arabanın önünün kesilmesinin yasak olduğu yazıyor.

Bu konuda katılmayan yoktur sanırım. Yönetim açısından beceriksizler.

Son düzenleme:
O temasta bilerek vurdu diyenler var yine, tabii canım Hamilton'ın ön kanadını vibranyumdan yapıyorlar da istediği gibi çarpıyor millete zaten... :D Orada Max yerini vermesi söylendiği için yavaşladı, çok ufak hatası var orada pistin ortasından geç çekildi kenara. Hamilton'a da sanırım söylenmedi bu durum, Max'in tekrar hızlanacağını düşünüp hava koridorunda kalmaya devam etti. Fark ettiğinde kırdı geçiş için ama kanadını çarptı.
Hocam bence ilkinde de ikinci verme hamlesini yapacaktı, tekrarın son saniyesinde hafif ortaya kaçtığı görülüyor Max'in. Verir vermez içe kaçıp içten dalmayı düşündü muhtemelen ki ikincide bunu yaptı da.

Hocam bence ilkinde de ikinci verme hamlesini yapacaktı, tekrarın son saniyesinde hafif ortaya kaçtığı görülüyor Max'in. Verir vermez içe kaçıp içten dalmayı düşündü muhtemelen ki ikincide bunu yaptı da.
Telepati yeteneklerine sahip bir tür değiliz, her türlü ihtimal olabilir ve bu tür anlaşmazlıklardan dolayı böyle temaslar olabiliyor. Sadece Hamilton'a neden o bilgi verilmedi konusundayım çünkü Verstappen'in yol vermesini hiç beklemiyordu belli ki.

Telepati yeteneklerine sahip bir tür değiliz, her türlü ihtimal olabilir ve bu tür anlaşmazlıklardan dolayı böyle temaslar olabiliyor. Sadece Hamilton'a neden o bilgi verilmedi konusundayım çünkü Verstappen'in yol vermesini hiç beklemiyordu belli ki.
Hocam tahminimce ceza beklemiyorlardı, yanlış hatırlamıyorsam zaten o anda inceleme de yoktu. (Bu olabilir şu an gelmedi aklıma.)

Hocam tahminimce ceza beklemiyorlardı, yanlış hatırlamıyorsam zaten o anda inceleme de yoktu.
Şimdi BERWAR ile de konuşuyoruz, çok olay olunca karışıyor bazı şeyler. Normalde not alarak izliyorum ben de ama üşendim bu yarışta.

Zaten son 2 yarışımdan biriydi bu, gelecek yarışı da izleyip sezonu kapattıktan sonra F1 izlemeyi bırakacağım. Önce futbol sonra tenis şimdi de F1... İşin içine holiganlık girdiğinde soğuyorum anında. Yabancı arkadaşlarımdan bazı yarışlara gidenler oldu, bu yıl 3 yarışın içinden duyumum var. İnanılmaz tiksindim yeni gelen holigan grubundan. En son 2019'da bir yarışa gittiğimde kimin hangi takımın ürünlerini giydiğini kimse umursamazdı, en fazla karşılıklı dalga geçilir ve herkes gülerdi biralarını içip. Şimdi ise son 2 yılda ortaya çıkan holiganların başkalarını tartakladıkları haberini duyuyorum. İngiltere ve İtalya yarışlarında Verstappen holiganlarının yaptığı taşkınlıkları duyunca canım çok sıkıldı.

F1 seyircisi olma kariyerim Raikkonen ile paralel oldu. 2001 yılında tam izlemeye başladım, bu yıl emekliliğimi alıyorum. :D

Son düzenleme:
Max savunmada dışarı taştı,
Sadece dışarı taşmadı, geri piste dönerken tehlikeli döndü ve avantaj da sağladığı için ceza buna çıktı. Aslında yine aynı hamleden dolayı daha önce de ceza alacaktı ama kırmızı bayrak çıktı ve startta Hamilton'ın arkasına geçmeyi kabul ettiği için burada ceza çıkmadı. Aynı hatayı 2 kere yaptı yani. Ayrıca yarış çizgisinde yavaşlamak da hiç masum değil.
çünkü Verstappen'in yol vermesini hiç beklemiyordu belli ki.
Kim bekliyordu ki? Ben de beklemiyordum, Max "cezayı alırım farkı açarım" diye düşünüyor sanmıştım ben o ana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı