Forum dışında yazım kurallarına dikkat ediyor musunuz?

Yazım Kurallarına Dikkat Eder Misin?

• Ederim

Oy: 55 40,1%
  • Etmem

Oy: 27 19,7%
  • Ceza Yememek İçin Ederim

Oy: 24 17,5%
  • Her Zaman Dikkat Ederim

Oy: 31 22,6%

• Oy verenlerin toplamı
    137
En dikkat etmediğim zamanlarda bile -de/-da eki ve ki bağlacını doğru şekilde yazıyorum, bunlar kuraldan çıkmış durumda benim için.

Kurtlar Vadisi roleplay sunucusuna döndük, hangi konuya girsem ya Polat Alemdar'ın resmi ya da Memati'nin replikleri çıkıyor.
Ben hala -de/-da olayını çözemedim. :D

Evet ediyorum. Sosyal'e üye değilken de ediyordum. Hatta Sosyal'den haberim olmadan, ruhum duymadan önce de düzgün yazmaya dikkat ediyordum. Hiçbir yerde asla "k" yerine "q" gibi ya da V yerine W gibi yanlış kullanımım yoktur hiç yapmadım da. Bir kelimedeki harflerin birini küçük diğerini büyük de yazmadım.
1594330524011.png
Hatta WhatsApp mesajlarım hakkında arkadaşlarım, "sen mesajlarında yazım kurallarına nasıl bu kadar dikkat edebiliyorsun?" Diye şaşkınlıklarını dile getirmişlerdi. :)

Burada dikkat etmeye çalışıyorum. Samimi ortamlarda pek dikkat etmiyorum. TDK kapıyı çalıp türkçeyi katlettin tutukluyoruz dese söylenecek söz yok.

Evet ediyorum. Sosyal'e üye değilken de ediyordum. Hatta Sosyal'den haberim olmadan, ruhum duymadan önce de düzgün yazmaya dikkat ediyordum. Hiçbir yerde asla "k" yerine "q" gibi ya da V yerine W gibi yanlış kullanımım yoktur hiç yapmadım da. Bir kelimedeki harflerin birini küçük diğerini büyük de yazmadım.
Hatta WhatsApp mesajlarım hakkında arkadaşlarım, "sen mesajlarında yazım kurallarına nasıl bu kadar dikkat edebiliyorsun?" Diye şaşkınlıklarını dile getirmişlerdi. :)
Aydınlanmışsın sen.

Benim teknoloji ile ilgili hiç bilgim yok; bu forumu nasıl aradım buldum, onu bile hatırlamıyorum. Sadece nerden dönüp dolaşıp, forum kurallarını okuduysam: "Hemen üye olmalıyım" dedim. Yani "Mükemmel Türkçe" için burdayım.

Bu alanda anlamadığımız yerleri -sohbet edercesine- danışabileceğimiz özel bir başlığınız var mı? Yoksa ben açmak isterim.

Not: Yazılarımdaki hatalarımı söyleyenlere müteşekkir olurum; sırf "benden daha iyi Türkçe bilenler beni eleştirebilsin ve hatalarımı farketmemi sağlasın" diye burdayım.

Biliyorsunuz türkçeyi yanlış kullanan ceza yiyor. Peki siz forumda ceza yememek için mi yazım kurallarına uyuyorsunuz yoksa forum dışında da mı yazım kurallarına uyuyorsunuz? Şahsen ben forumdan önce de yazım kurallarına uyardım şimdi de öyleyim birkaç ceza almışlığım var yazım kuralları ile ilgili ama alıştık. Peki siz forum dışında yazım kurallarına dikkat eder misiniz?

Hayır forum dışında kullanmıyorum olum neden kullanayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı