Forum hakkında eleştiriler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eleştiri konuları anında kapanıyor yakında bu da kapanır. Adam kayırma falan da var dediğin gibi. Bir de inisiyatif mevzusu çıkmış herhalde kafasına göre uzunca bir ban atıyorlar insanlara.
İnanır mısın, kaldıracakları cümle olur mu diyerek konuyu açtıktan sonra onay sırasında ekran görüntüsü aldım. Sildikleri bir şey de yok. Bence kalp kırmadan yapılan eleştiri iğne etkisi yapmaz tersine bizim boşluğumuzu kapatır.

Özellikle dolar boy ekonomi siyaset konuları en üst seviyeye çıktı. Herkes birbirine laf ediyor. Müslümanım diyorsun dalga geçiliyor. Adam sağcıyım-solcuyum diyor aşağılanıyor. Birbirine sövmedikleri kalmıyor kimse de bir şey yapmıyor. Artık sıktı gerçekten buraya insanların sorunlarını çözmek için giriyoruz. Kendini bilmez üç beş zırtapor yüzünden kalite düşüyor keyif kaçıyor.

Az çok burayı biliyorum. Birbirimizi kırmadan eleştiri yapmamız gerektiğini düşünüyorum zira forumun kalitesi bir anda değişir gibi oldu. Bu da benim düşüncem tabii. Ama kimsenin kalbini kırmadan eleştiri yapmak istiyorum. Yıkıcı olmayacak şekilde birbirimizin eksiğini kapatacak şekilde yapalım diyorum. Öncelikle forumdaki tuhaflıklardan biri moderatörlerin bazı tuhaf tutumları. Ayrıca moderatörler eskisi kadar dikkat etmiyor bence kurallara. Açtığım konuda moderatör düzenleme yapıyor ve moderatör hatalı yazmış. Zaten ben düzgün yazmıştım oysa. Ve bu aralar daha da arttı. 😀

Katkıda bulunan unvanı vardı bir de. Saçma bir şekilde hak eden kişiler alamamıştı. Kalkmasına bir yandan sevindim ama bir yandan hak eden kişilere üzüldüm. Çünkü ellerinden alınan bir rütbe oldu.

Ayrıca ben bir süre yokken açılan bir Windows lisans konusunu gördüm. Başta bir ton saçma sallamasyon cevaplar gördüm. Hatta öyle ki biri, korsan etkinleştirme yöntemi göstermiş, videosunu atmış. Adam bunu bilmeden korsan şekilde etkinleştirdi ve ben gerekeni söyledim. Ama bakıyorum ki o sallamasyon mesajlar silinmiş! Silmeseniz daha iyi çünkü insanlar yanlışını da görmeli. Her şeye ceza atabilen sevgili moderatör arkadaşlarımız buna da ceza atabilip konuya el atabilirdi. Ayrıca konuyu da kilitlemişsiniz. Gerek var mıydı?

Bir de saçma şekilde zibilyonlarca açılan aynı türden konular var. En baba örneği boy konusudur. Cevap basit. Genetiğe bağlı olarak ve ayrıca kendi fiziki gelişimine bağlı olarak bir yere kadar uzayacağın. Kendini geliştirirsen genetiğine göre belirli bir yere gelirsin.

Saçma olarak gördüğüm bir ara YHA vardı. Allah razı olsun kapatmışsınız. Bir de bence şu mecrada yaptığımız en büyük hata, birbirimize üstünlük sağlarmışçasına sert konuşarak yazmak. En büyük örnekleri açılan siyaset ve din konularında sabit. Bence bu forumda böyle konular direkt silinmeli. İnsanlar birbirine girebiliyor. Kim neye inanmak istiyorsa inansın, kim hangi görüşe sahip olursa olsun kısaca ne olursa olsun birbirimize saygılı davranmalı kırıcı olmamalıyız. Elbet üstünlük deneyimlerle bazı konularda olabilir, fakat bu bizim birbirimize karşı üstün bir ırk olduğumuz anlamına da gelmez. Gereken şeyleri saygı çerçevesinde yapmamız lazım. Yoksa işimiz yaş.

Evet benim yazmak istediklerim şimdilik bu kadarcık. Lütfen kalp kırmadan eleştiri yapın. Büyük bir ihtimal bu konumuz da kilit olacak. 😀
Wait. That's illegal.

Konuyu yazacaktım ama düşündüklerimi yazdığım konuyu bırakayım:

Şu ana kadar "TDK'dan" yazanı bile yazım yanlışından raporluyordum. Lâkin geçen gün bi' konuda "xxx demeyen de ne bilm?" yazdığım için ilk yazım yanlışı banımı yemişim ☺️ Bu insiyatifler kime kullanılıyor sessizce düzeltilse de olabilirdi...
Acımasız kardeşim. Sen gene iyi kurtarmışsın. 😀
D833sBcX4AYNNhx.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı