Forum neden korsana korsana karşı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Artık değil, belirli kuralları var tabii ki ama.

Aslında, zorunda. Çünkü ürün korunan bir ürün ve sahibi var. Sahibi de parayla satıyor. Alıp almaman benim yöneteceğim iş değil de yasal olarak zorundasınız.

TP'nin kuralları da burada, copy paste geçtim:
  1. Korsan içeriklere link vermeyin, istemeyin, orijinal kullananlara hakaret etmeyin. Korsan oyunlara teknik destek vermek bazı istisnai durumlar hariç yasaktır. Bu istisnalar:
    • Kullanıcının ilk konusu.
    • Oyun hiçbir dijital platformda satılmıyor.
    • Kullanıcı ilk kez korsan konusu açacaksa ve bu konuda da sistemsel bir sorun söz konusuysa destek verilebilir.
    • Oyunun fiyatı 800 TL veya üstündeyse, detay: Kopya Oyunlarına Destek Hakkında

Arkadaş kuralı kopyalamış. Bende açıkçası 1000TL vermem oyuna.

Hocam siz bir şey yaptınız okadar yatırım yaptınız ancak adam korsan kullanıyor hoşmu sizce
Firmadan firmaya değişir bence. Ekonomimizi de göz önüne alırsak eFootball, EA Sports veya Rockstar gibi firmaların bizim 1000 liramıza ihtiyaçları yok.

Forumdakiler korsan kullananlara ön yargılı davranıyor, mesela birisi RDR 2 repack indirirken kurulumda sıkıntı yaşayıp konu açmış hemen korsana destek yok konu kapansın deyip geçiştiriyor. Bir hata olsa hemen korsan olduğu için böyle deyip geçiştiriyor. Adamın parası olmayabilir. Bence gayet açık şekilde yanlış bir davranış. Herkes bir oyun için 1000 TL vermek zorunda değil.

Firmaların para kazanmak ve insanları eğlendirmek amaçlı yaptığı oyunları para vermeyip korsan oynarsan, o oyunu beğenip devamını istersen daha çok beklersin, sen korsan oynadığın sürece para vermiş insanlara da yazık olur, firmaya da yazık olur, devamını istediğin oyunu yıllarca beklersin.

Bizi umursamayıp Türkçe dil desteği koymayanı niye umursayalım? O zaman adamın parası yetmiyorsa korsan kullanır ki yardım da edilmesi lazım. Parası yeten orijinal alsın yetmeyen ise korsan kullansın. Yapacakları bir şey zaten yok.

Herhangi oyun geliştiricisinin dil desteği konusunda zorunluluğu yok. Ki bununla korsan kullanmanın alakası yok, yanlış yanlıştır. Bu forumdaki kuralların esnemesi bi' saçma zaten.

Korsan rezalet birşey, insanların hakkına giriyorsun, birde üstüne oyuna eleştiri yapıyorsun. Abi adamlar milyarlar harcıyor buralara, sen 1000 verme o vermesin batsın mı firma?

Abi korsana destek niye verilir? Ben anlamış değilim. Sırf korsan oynamamak için PES 2013'ü önce PS3 alıp sonra oyunu orijinal CD ile aldım. Firmanın emekleri var yani.
Destek vermiyorum desen bir kere de olsa elbet kullanıyorsun. Ben korsan kullandıysam ama param orjinal sürüme yetiyorsa satın almayı tercih ederim. Onun dışında korsan oyunları daha çok "test" etmek amaçlı kullanıyorum. Oyun amaçlı kullandıklarım elbette oldu ama ben gücümün yettiği bir şeyde korsan kullanmam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı