Forumda aşırı ileri siyaset yapılmasın

Modaretörlerden daha yazan olmamış sanırım şu havadalar. Siz tartışın biz gerekirse konuyu kilitleriz dert etmeyin.

6k101238nwor.png

Dediğiniz sözler çok başka anlamlara çıkabiliyor. Ekonomi iyi olunca siyasete gerek kalmıyor mu? Mesela...
Katılamıyorum yani.
Amerika ile Türkiye'yi bir mi tutuyorsun? :D Türkiye'de ne kadar kaos olduğunu anlatmama gerek yoktur herhalde. Adalet, ekonomik sorunlar, eşitsizlik gibi yüzlerce sorun var Türkiye'de. Bu sorunlar da siyaset ile iç içe olmamıza yol açıyor.

Sokak röportajları yapan Youtube kanallarına göz atabilirsin. 16-17 yaşındaki gençler siyaset konuşuyor. Ben Amerika Birleşik Devletlerinde 16-17 yaşındaki çocukların siyaset konuştuğunu sanmıyorum açıkçası. Kolejlerinde takılıyorlardır.

Haklısınız hocam, Amerika ekonomi olarak iyi ama ırkçılık olarak çok kötü bir ülke ve o ülkede bile konuşulması gereken bir sürü konu var.

Bize bakıyoruz bizde hem ekonomi kötü hem de ırkçılık Amerika kadar olmasa da TikTok tacizcileri sayesinde yüksek. Şu tiktokçulara sinir oluyorum ya. Aynısını bir erkek yapsa döve döve öldürürlerdi adamı kadın yapınca her zaman alışık olduğumuz adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı deniyor.

Dediğiniz sözler çok başka anlamlara çıkabiliyor. Ekonomi iyi olunca siyasete gerek kalmıyor mu? Mesela...
Katılamıyorum yani.
Yalan değil ki. Ülkenin haber kanalları pandemi öncesi siyasetten geçilmiyordu. Amerika'da durum nasıl bilmiyorum ama Türkiye'de genç yaşlı fark etmez herkes siyaset konuşuyor artık. Öyle ki 10 yaşında olan çocuklar bile siyaset konuşmaya başlamış.

Amerika ile Türkiye'yi bir mi tutuyorsun? :D Türkiye'de ne kadar kaos olduğunu anlatmama gerek yoktur herhalde. Adalet, ekonomik sorunlar, eşitsizlik gibi yüzlerce sorun var Türkiye'de. Bu sorunlar da siyaset ile iç içe olmamıza yol açıyor.

O tutmuyor o arkadaşın yorumuna cevap olarak yazmış.

Ayrıca kendin de diyorsun. Öyle kötü haldeyiz ki Amerika'yla kıyaslanamıyoruz bile hatta dünyada birçok ülkeyle kıyaslanamıyoruz.

Boşuna yorma kendini kardeş.
Bak sen bir fikir sunmuşsun gayet de haklısın, ama bu konu bile çoktan farklı yerler çekilip siyaset tartışmasına dönmüş bile.

Bizim insanların huyu bu, fikir çok.. İcraat yok.. Herkes siyasetçi bizde..

Boşuna yorma kendini kardeş.
Bak sen bir fikir sunmuşsun gayet de haklısın, ama bu konu bile çoktan farklı yerler çekilip siyaset tartışmasına dönmüş bile.

Bizim insanların huyu bu, fikir çok.. İcraat yok.. Herkes siyasetçi bizde..
Evet bazı insanlar cidden her konuyu siyaset koyuyorlar ve bu sinir bozucu kabul ama siyaset yapılmasın demek saçma bir fikir bence. Sonuçta burası bir forum ve her konun özgür bir şekilde konuşulması gerektiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı