Forumda Broadway ustası var mı?

Karaboğa61

Decipat
Makaleler
2
Bilgisi olan biri varsa Broadway ile ilgili birkaç şey danışacağım.
99 Broadway var bunun motor temiz ama bazen ani gaz verice motor ileri geri gidiyor. Motor takozlarından birini değiştirdik sorun azaldı. Diğer takoz çok alakasız yerde bunu sanayide ustalar nasıl söküyor? Şuan işçilik parası fazla olduğu için bir şekilde halledeceğiz.

Broadwaylar yapısı gereği geç ısınıyor Tofaşlar çok çabuk ısınıyor Tofaş radyatörü taksak ısınma sorunu geçer mi veya termostat mi değiştirmek lazım.

Son düzenleme:
Motor kulaklarından biri göğsün alt kısmına denk geliyordu sanırım. Onu kendinin değiştirebileceğini sanmıyorum. Muhtemelen motor yukarı kaldırılıp değiştirilir. Biz motoru yerleştirirken bile direkt yerine oturmamıştı zorlanmıştık yani. O iş biraz çetrefilli olur.

Geç ısınma sorunu bende yok valla. Orijinal termostat varsa mümkün olan en kısa zamanda ısınır. Eğer kalorifer için geç ısınıyor diyorsan kalorifer peteğini temizletmek çözüm olabilir.

Motor kulaklarından biri göğsün alt kısmına denk geliyordu sanırım. Onu kendinin değiştirebileceğini sanmıyorum. Muhtemelen motor yukarı kaldırılıp değiştirilir. Biz motoru yerleştirirken bile direkt yerine oturmamıştı zorlanmıştık yani. O iş biraz çetrefilli olur.

Geç ısınma sorunu bende yok valla. Orijinal termostat varsa mümkün olan en kısa zamanda ısınır. Eğer kalorifer için geç ısınıyor diyorsan kalorifer peteğini temizletmek çözüm olabilir.
Anahtar girmiyor oraya lifte kaldırıp alttan söküyorlar sanırsam.
Kalorifer için geç ısınıyor petek temizliğini deneyip bakacağım hocam sağolun.

Lifte kaldırıp da olabilir evet. Biz motoru yerleştirirken gördüğüm için aklıma geleni söyledim. :D Petek sızdırmıyorsa temizlemek yeterli olur daha çabuk ısınması için. Değişim işçiliği çok çok büyük para. Alternatife yöneldim ben. Temizlemesi de kolay ve etkili oluyor.

Lifte kaldırıp da olabilir evet. Biz motoru yerleştirirken gördüğüm için aklıma geleni söyledim. :D petek sızdırmıyorsa temizlemek yeterli olur daha çabuk ısınması için. Değişim işçiliği çok çok büyük para. Alternatife yöneldim ben. Temizlemesi de kolay ve etkili oluyor.

Evet işçilik pahalı. O yüzde usta arayıp sormadım da buradan konu açtım. Ustaya sorsam motoru bile indirir.😂 temizliği yapıp gelişmeyi paylaşırım hocam sağ olun. :)

Çorum kaloriferi takmak lazım onlara. Orijinal petek küçük kalıyor içeriyi ısıtmıyor. Ha araç geç ısınıyorsa 2 tip teromostat var. Bir yazlık, biri de kışlıktır. Birisi daha düşük sıcaklıkta açar o yüzden geç ısınır araç.

Yeni konular

Geri
Yukarı