Forumda hesap satışı neden serbest?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır, aslında bütün Online oyunlar umursuyor. LoL, DotA, CS:GO, R6, Valorant, Owerwatch, Battlefield, Call of Duty gibi oyunlarda skin denilen kaplamalar gerçekten pahalı olduğundan hesap satışı bu ve bunun gibi oyunlarda katiyen yasaktır. Tespit edilirse banlanır. Bir LoL hesabı alıp 1 yıl boyunca rahatça kullanabilmiş insan yok denecek kadar az Türkiye'de, lütfen bilmediğimiz konular hakkında tek taraflı bakmayalım. İyi forumlar.
Dediğiniz şeylerde biraz fark var ama. Bu tarz oyunlar Rekabetçi oyunlar ve bir hesap birden çok kişiye satılamıyor. Bu arada bende zamanında LoL hesabı almıştım ama Unranked'dı.

İşte onlar teknik problemler. :)
Korsan oyun indirsem, hata kodunu paylaşsam ve korsan kullandığımı söylesem konu onaylanacak mı diyorsunuz? Benim bildiğim moderatör korsana destek verilmediğinden dolayı kilitler konuyu. Destek almak için ancak korsan olduğunu çaktırmamak gerekiyor.

Korsan oyun indirsem, hata kodunu paylaşsam ve korsan kullandığımı söylesem konu onaylanacak mı diyorsunuz? Benim bildiğim moderatör korsana destek verilmediğinden dolayı kilitler konuyu. Destek almak için ancak korsan olduğunu çaktırmamak gerekiyor.
Öyle yapan vardır hocam zaten. Ben inanmıyorum ki bu forumdaki herkes orjinal oyun kullanıyor.

Bu şuna benziyor hocam, yine kitap örneği olacak ama.

Sen kitabı arkadaşına verirken kitapçı gelip araya girse, "dur ulan o kitabı ben sana sattım sen de parayı verdin ama arkadaşına veremezsin" dese ne kadar saçma olurdu değil mi? :)

İşte firmalar kendilerine göre bir şeyler yazıp çiziyorlar ama biz insanlar da kurallarla programlanan robotlar değiliz. Normal şartlarda hukukçuların hep söylediği bir şey vardır: "Tüm kurallara uysanız evden dışarı adım bile atamazsınız.". Bu iş böyle, kıyas yoluyla birçok sonuca ulaşmak mümkün.
Evet haklısınız. Ben hesabını komple 1 kişiye satanlardan veya kutulu PS oyunlarını başkasına satanlardan bahsetmiyorum zaten. Dediğim gibi, 100 kişiye aynı hesabı 1-2 TL'den satanlardan bahsediyorum. Benim için onların crack oyun oynayan tayfadan hiçbir farkı yok. 3 TL'ye 100 kişi çevrimdışı modda Cyberpunk oynayıp, korsancılara emek hırsızları demek sizce de saçma olmuyor mu?

Kitabı arkadaşınıza hediye etmeniz emek hırsızlığı olmaz fakat, çoğaltıp 100 kişiye dağıtırsanız 2 Liradan, bu emek hırsızlığı olur benim için.

İşte bilmiyorsunuz olayı, böyle yazmışsınız kafanıza. Teknik sorunlarda destek var. İllegal içerik sonucu olan hatalara destek yok.

100 kişiye dağıtılıyorsa bunu kitabın yayınevi düşünsün diyorum ben de. @183206

Her iyiliğin içinde bir kötülük her kötülüğün içinde bir iyilik olur bunun gibi. İyiliğin içinde kötülüğü anlatmışsınız. Yazdıktan sonra anladım alakasız oldu.
Ben çok beğendim. Konuya alakasız olsa dahi.

Onu bunu bilmem de 2. el bölümünde oyun ilanlarından geçilmiyor, bıktım.

Bak güzel kardeşim. Sistemi olup da FIFA 21 gibi 420 TL'lik oyunu oynamayan insan çok. Cracki e yok. Adam ne yapabilir sence? Oynama diyeceksen, kimse sana sormaz oynayayım mı oynamayayım mı diye. Onca kızacak şey varken forumda hesap satışı yapan kişilere dalaşıyorsunuz. Buradan yasaklanırsa yasaklansın, bir sürü site var. Buradaki kişilere ben daha ucuza veriyorum.
Korsanla aynı mantık.

1 ay önce de benzer bir konu açmıştım, herhangi bir yetkili cevap vermediği için bir konu daha açıyorum. Umarım ban yemem.

Crack oyun oynayanlara emek hırsızları deniliyor, hakaret bile ediliyor forumda. Fakat 1 hesabı 100 kişiye 3 TL'den satıyorlar, 100 kişi birlikte çevrimdışı modda oyunu oynayıp bitiriyorlar. Oyunun yapımcıları 1 kuruş para kazanmıyor. Forumda korsan kullanmak, destek vermek yasak. İnsanlar da tepki gösteriyorlar kullanan kişilere.

Peki bu bahsettiğim 1 hesabı 100 kişiye satan kişilerin ne farkı var da, onlara tepki gösterilmiyor? Onlar da emek hırsızlığı yapmıyorlar mı?
Forumda destek de veriliyor ayrıca, konuları engellenmiyor. "illegal" olması olaylarına gelecekseniz eğer, Steam hesaplarının da satılması yasak.
Evet çok haklısın. Korsandan bir farkı kalmıyor bu durumda aslında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı