Forumda hesap silme ve hesap bilgilerini alma neden yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yetkileler tam bilgi verir. Ama bence bilgi kalıcı olsun, diyedir. Sonuçta adam bir çok kişiye yardım etmiştir, konuları çözüme kavuşturmuştur, rehber hazırlamıştır. Ama sonra bir tarafı kalkmıştır ve en ufak şeyde sinirlenip silebilir. O zaman bilgi kalıcı olamazdı.

Mesajlar kalacak şekilde üyelikler silinebilir. Çoklu üyelik önlemi için de üyenin kullandığı cihazlara ve internete sınırsız ban atılabilir.

Merhabalar, forumda hesap silme ve hesap bilgilerini alma neden yok?

Kullanıcının kendinden çekilen, verilen veritabanı üzerinden dışa aktarılarak kullanıcıya verilmesi ve hesabını silmek için talepte bulunması en doğal hakkı. Biraz araştırdım ve forumda böyle bir şeyin olmadığını ve hatta birçok kişinin de konu açtığını gördüm. Kimisine hesabınızı silemeyiz, bizi unutun gibi saçma dönüşler gelmiş.

Şimdi size soruyorum. Üyelik ve gizlilik politikalarında belirtilen ve kullanıcıdan çekilen verilerin kullanıcıya istediği durumda verilmesi gerekmez mi? Ayrıca kullanıcının da bilgilerinin silinmesi için hesabını kapatabilmesi gerekmez mi? En azından bu sabah bize ulaşından denedim ve geriş dönüş bile sağlanmadı. Bu bir ihlal değil mi?
Hesabınızı silmek isterseniz avukat tutup dava açın zorla sildirin, yok sildirmem diyorsanız böyle konu açıp insanlaron zamanını çalmayın😁 umarım ceza yemem.

Kullanıcı sözleşmesini ve kuralları, gizlilik politikasını kabul ederek üye oluyorsunuz. Verilerinizin rızanızla kalmasını kabul etmiş oluyorsunuz.

Örneğin bir ürünü, eşyayı bir kişiye kendi rızanızla verdikten sonra geri isteyemezsiniz.

Ek olarak şöyle bir mevzu var. 5651 kanununa göre veriler bir süre saklanmak zorunda. Platformdan platforma bu kanunlar çerçevesinde değişiklik gösteren bir süre olduğundan net olarak belirtemiyorum. Bu doğrultuda diyelim ki kullanıcı sözleşmesinde, kurallarda ve gizlilik politikasında hesap silmenin yasak olduğuna dair bir şey geçmese bile bu veriler bir süre saklanmak zorunda.

Buna göre verilerin tamamen silinmesi çok da mümkün olmuyor. Silinirse kanuna aykırı bir iş yapılmış olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı