Forumda Teknik Sorulara Eskisi Kadar Cevap Gelmemesi

Teknik konular hakkında bilginizi arttırıp siz de yardımcı olabilirsiniz. Herkes birbirine bakıyor abi, kimse yazmıyorsa gir işin içine öğren, sen yaz çok mu zor?

Her zaman sorunlarınız çözülecek diye bir şey yok, her gün binlerce konu açılıyor. Herkesin de sorunu çözülmeyebilir, bazıları eski konulardan da sorununa, çözüm bulabilir. Cevapsız sorular elbet kalacak.

O gidince monitör bölümünün cevaplanma oranı azaldı.
Ben varım :mad:

Teknik konulara cevap yazılmaz çünkü genelde bilgili kişiler ya forumu bıraktı, ya artık zamanları yok, ya da konu dışı daha cazip geliyor.

Şahsen benim mesajlarımın %90'ına yakını Masaüstü Bilgisayarlar kategorisinde. Teknik destek'e girerim ancak genellikle tam nokta atışı çözüm yapamadığımdan ve karşı tarafın aletini bozmak korkusundan pek girmiyorum oraya. Çevre birimleri ve dizüstü bilgisayarlardayım genelde artık.

Ben varım :mad:

Teknik konulara cevap yazılmaz çünkü genelde bilgili kişiler ya forumu bıraktı, ya artık zamanları yok, ya da konu dışı daha cazip geliyor.

Şahsen benim mesajlarımın %90'ına yakını masaüstü bilgisayarlar kategorisinde. Teknik Destek'e girerim ancak genellikle tam nokta atışı çözüm yapamadığımdan ve karşı tarafın aletini bozmak korkusundan pek girmiyorum oraya. Çevre birimleri ve dizüstü bilgisayarlardayım genelde artık.

Sen zaten her konuda varsın. O yüzden etiketlemedim.

Tabii ki sizin görüşleriniz ne bilmiyorum ama benim görüşlerim bu şekilde. Şimdi mesaj sayıma vs. bakıp sen ne zaman kayıt oldun ki eskilerden bahsediyorsun diyebilir. Ben Technopat'ı önceden de kullanıyordum ama öyle gelip takılmak için değil. Bir sorunum olunca konu açmaya geliyordum. Hesaplarımın kullanıcı adını vs. hatırlamadığım içinde yeni hesap açıyordum her teknik destek almak istediğimde. Bu hesabı da kaç ay önce açtım bilmiyorum ama biraz oldu.

Bu son hesabımla girdiğimden beri forumdan çıkamıyorum. Neyse sorum bu değil. Önceden yani ben önceki hesaplarımda ne zaman teknik destekle ya da herhangi teknik sorunlar ilgili konu açsam çözülüyordu. İnsanlar sürekli yardımcı oluyordu. Hatta bazen konu açmak değil diğer kullanıcıların açtığı konulardan bile çözebiliyordum sorunumu. Ama şu açtığım son hesapta ne zaman teknik konu açsam konu açsam 1 yada 2 max 10 kişi cevap veriyor.

Teknik konuların eskiye göre çözülme oranı çok düşmüş. Yani ben öyle görüyorum en azından yanlış biliyor da olabilirim. Önceden foruma girdiğimde ana sayfada sürekli teknik sorunları veya başka sorunları görürdüm. Şimdi ne zaman ana sayfayı açsam. İşte şunu paylaşalım. Şu oyundan ne buldunuz? Şu oyunla şu oyunu karşılaştıralım. Şu an da ne yapıyorsunuz? Bilgisayarlarımızın fotoğraflarını paylaşalım gibi konular görüyorum ve bu konulara yüzlerce mesaj geliyor. Yanlış anlamayın buna karşı değilim.

Bir de diğer teknik destek konularına bakıyorum 10 görüntülenme 3 cevap veya daha az. Önceden her sorunumun çözüldüğü Technopat'ta şu an neredeyse çok az bir kısmın teknik sorunları çözülüyor. Acaba ben mi göremiyorum? Yoksa cidden böyle mi oldu?
Sorunuzun cevabı basit; aşağıda örnekleri bulunan durum. Bahsettiğiniz o yardımcı olan kişiler, mesleklerinde belirli bir saygınlığa sahip, bu işi maddi çıkara dayalı yapmayan ve yaşını başını almış kişilerdi. Kim katlanır bu ukalalıklara?
Anlamadığım bir kısım var;

Eki Görüntüle 804330

Adamlar uzaya nasıl çıkarız diye düşünüyor. Bunların derdine bak! XD. Sosyal medya gibi kullanıyoruz burayı. İnsanlar farklı konulara cevap önceliği olabilir.

Teknik konular hakkında bilginizi arttırıp siz de yardımcı olabilirsiniz. Herkes birbirine bakıyor abi, kimse yazmıyorsa gir işin içine öğren, sen yaz çok mu zor?

Her zaman sorunlarınız çözülecek diye bir şey yok, her gün binlerce konu açılıyor. Herkesin de sorunu çözülmeyebilir, bazıları eski konulardan da sorununa, çözüm bulabilir. Cevapsız sorular elbet kalacak.

Hocam ne yapalım?
Mavi ekran hatalarını bir günde öğrendik. Hadi ona tamam ama ben PSU'dan anlamam. Bir günde mi öğreneceğim?

Bakın hala anlaşılamadım galiba. Benim söylediğim şey herkes konu dışında konulara bakıyor kimse teknik destek konularına bakmıyor veya herkesin teknik destek hakkında bilgisi olup yardımcı olsun demiyorum. Öyle bir iddiam yok. İsteyen istediği konuyu açsın isteyen istediği konuya cevap yazsın. İsterse kimse teknik sorulara cevap yazmasın herkes konu dışı kategorisindeki konulara cevap yazsın. Buna karışmıyorum karışmaya da hakkım yok zaten. Sadece önceden her teknik destek konusu açtığımda çözülüyordu. Şimdi neden çözülmemeye başladı diye soruyorum. Kimseyi teknik destek konularına bakmıyor diye yargıladığım yok.

Hocam ne yapalım?
Mavi ekran hatalarını bir günde öğrendik. Hadi ona tamam ama ben PSU'dan anlamam. Bir günde mi öğreneceğim?

Mavi ekran hataları geniş bir daldır ama şu an o kategoride çok yardıma ihtiyaç olmuyor. O kısıma bir şekilde yetişiyoruz işte. Daha çok "Teknik Destek" kısımına girip bir yardım etseniz çok iyi olur ama işte denildiği gibi herkes her şeyi bilmek zorunda değildir. Hiçbir şey bir günde öğrenilmez ama birçok şey bir sürede öğrenilebilir bunu unutmayın. Bir hata raporu okumayı öğrenmek ile başlayabilirsiniz mesela. Yeri gelir Olay Görüntüleyicisi raporu okursunuz, yeri gelir ProcMon raporu okursunuz. Bu size ve sizin gelişmeyi isteme durumunuza bağlı.

Yeni üyeyeler veya bazı üyeyeler saçma sapan cevap veriyorlar, anlamış değilim.
Örn:
Eki Görüntüle 804345
Bu tarz en çok gördüğüm olay biri bir işlemci veya herhangi bir donanım almaya karar vermiş. Biri gelip şey diyor: "Çöp almayın artık", "Yeter kaç defa söyleyeceğiz", "Keyfin bilir ben sana daha iyisini öneriyorum gidip kötüsünü almak sana kalmış" gibi gibi cevaplar veriliyor. Konuyu açan arkadaş misal kalın çerçeveli monitör istemiyor, cevap veren "Ama bu daha iyisi gidip o çöp şeye paranı israf edeceksen et." gibi tatsız ve hakarete varan cümleler kuruyor. Bu tarz şeyler raporlanmadığı sürece orada da kalıyor.

Geri
Yukarı