Forumdaki Monster nefreti haklı mı?

Asusun giriş seviyesi laptobunu kullandınız heralde.Bende 2022 kasa tuf var 3070li olan 3-4 saat boyunca oyun oynarken bile 85i geçmedi ayriyetten soğutucu kullanmıyorum.Model model bakmak lazım.Elimdeki laptop kötü bu yüzden marka da kötü dememek lazım

Asusun diğer serileri neye göre kötü ne kullandın daha önce herkes kulaktan dolma bilgilerle konuşuyor.
Ekran kartı için 85 derece yüksek zaten.

%100 haklı, Monster servisinde arkadaşımın başına gelen rezaletleri bir bilseniz. Sağlam bilgisayarın ekranını bozdular RAM yükseltmesi için giden bilgisayara taktıkları RAM içindekinden farklı MHz değerine sahip tamamen farklı marka. PC geri gelince arkadaş bakıyor ekran gitmiş TV'ye bağlayıp bakıyor sürekli mavi ekran hataları falan. Tekrar servise yolladığında dolandırıcı herifler ekran bozulmuş sizin deyip 4 bin lira istiyor mavi ekran içinde sizin eski RAM bozuk olabilir diyorlar. Cihazı geri gönderiyorlar arkadaş kabul etmeyince. Gelen laptopun içini bizzat ben açtım RAM'in birini kasanın içine öylece sallayıp apar topar toplayıp yollamışlar kasanın içinde serbest bir RAM ve serbest bir vida var! Sonra ne oldu dersiniz? LCD data kablosunu değiştim ve ekran düzeldi. Bu olayı başka hiçbir markada yaşayamazsınız bakın modelden falan bağımsız bu alanen dolandırıcılıktır ve Türk işi çakal esnaftan başka yerde görmezsiniz şu saçma sapan esnaf dükkanlarında toplanan barbone bilgisayarlar ile de yüzlerce mühendisin çalıştığı ar-ge bütçesinin %1'i ile Monster'ı falan satın alabilecek markalarla kıyaslamayın. İlk çıktığında da kötüydü bilgisayarları ama en azından ucuzdu ve sürekli bozulan bilgisayarı sürekli tamir etmek gibi geçerli sayılabilecek bir hizmetleri vardı. Şimdi hem bilgisayarlar daha kötü hem avantajlı fiyat yok hem de servisin hali ortada. Türkiye'de bilgisayardan anlamayan amcaların falan gözünde algı oluşturdular oradan yürüyorlar artık bizlerle işleri yok donanımhaber hesaplarına bile en son 3 sene önce girmişler.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.

Ben kişisel konuşacağım. RTX 30 serisi ilk çıktığında 3060'lı kasalar Abra serisinin idi bu zamanlarda bu laptoplar, maximum performans özelliği olup ta maximum performans özelliği kapalı geliyordu. Maximum performans özelliğini açmanın da bir tek yolu vardı. Bu da Monster firmasının kendi sitesinde paylaştığı BIOS'tan maximum performansa almaktı. Sorun da burada başlıyor, BIOS'tan değişimi yaptıktan sonra ekranınız görüntü vermiyordu (tabii ki her kasada olmuyordu ama yaşayanlar da az değildi) tabii firma değişim talebine ve üstüne para verip model yükseltmesine pozitif yanıt veriyordu. Benim görüşüm şanssızsanız biraz uğraşırsınız ama nihayetinde ömür boyu bakım garantili bir laptopunuz olur.

Ben kişisel konuşacağım. RTX 30 serisi ilk çıktığında 3060'lı kasalar Abra serisinin idi bu zamanlarda bu laptoplar, maximum performans özelliği olup ta maximum performans özelliği kapalı geliyordu. Maximum performans özelliğini açmanın da bir tek yolu vardı. Bu da Monster firmasının kendi sitesinde paylaştığı BIOS'tan maximum performansa almaktı. Sorun da burada başlıyor, BIOS'tan değişimi yaptıktan sonra ekranınız görüntü vermiyordu (tabii ki her kasada olmuyordu ama yaşayanlar da az değildi) tabii firma değişim talebine ve üstüne para verip model yükseltmesine pozitif yanıt veriyordu. Benim görüşüm şanssızsanız biraz uğraşırsınız ama nihayetinde ömür boyu bakım garantili bir laptopunuz olur.
Ömür boyu bakım garantisi çok iyi bişey türkiye şartlarında çünkü şahsen ben laptop içini açamam bilgisayarcılara götürsem parça çalma ihtimalleri var bide artık ustalık fiyatları da pahalı çok uğraş istiyor. Monster de 6 ayda bir götürüyorsun 2 saatte bakım yapıp veriyorlar. Ücretsiz parça değişimi de yapıyorlar. Çantası da büyük kullanışlı şehirler arası yolculuk eden biri için çok iyi. Bu özellikler söylenmemiş ama güzel şeyler. Masaüstü bilgisayarımda çok parça çaldırdım açıkcası türkiye şartları.

Edit: Ayrıca bu ömür boyu bakım garantisi ikinci elde çok iş yapıyor millet bunun için monster alıyor basic kullanıcı olabildiğince rahat olmak istiyor.

Isınma vardır ama ele gelmiyor hocam diğerlerinde elim yanıyordu ısıyı ileten kasa olması iyi değil plastik iletmiyor daha rahat oluyor pc ısınsa da hissetmiyorsun alüminyum direkt elini yakıyor.
Dostum şahsen ben alüminyum kasadan memnunum ısınmasına rağmen hissetmiyorum turbo fan açınca zaten 70 derecede çalışıyor Max cihaz buz gibi oluyor.
Alüminyum kasa daha çabuk soğuyor.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.

5 yıl önce Monster'dan ben de laptop aldım. 3 ay sonra ekran kartıyla ilgili sıkıntı olduğunu fark ettim garantiye yolladım bir şey yok deyip gönderdiler sonra tekrar problemleri arttı en az 8 kere daha her ay garantiye yolladım ve değişim istedim. Her seferinde bilgisayarda bir sıkıntı yok deyip geri gönderdiler 2 sene boyunca ne doğru düzgün bilgisayarı kullanabildim ne de garantide bir çözüm sundular. En son müşteri hizmetlerini aradığımda oradaki temsilci dedi ki abi tavsiyem tüketici haklarına gitmeden senin iş çözülmez dedi. 1 yıl da tüketici haklarında kaldı bilgisayar ve ben 3 yıl boyunca bilgisayarı neredeyse hiç kullanamadım. Mahkemenin sonucunda beni haklı buldular misliyle değişim yapıldı yeni gelen laptop yine aynı sorunlar var ve muhtemelen 2. kere ya tüketici haklarına ya da direkt mahkemeye gidecek.

5 yıl önce Monster'dan ben de laptop aldım. 3 ay sonra ekran kartıyla ilgili sıkıntı olduğunu fark ettim garantiye yolladım bir şey yok deyip gönderdiler sonra tekrar problemleri arttı en az 8 kere daha her ay garantiye yolladım ve değişim istedim. Her seferinde bilgisayarda bir sıkıntı yok deyip geri gönderdiler 2 sene boyunca ne doğru düzgün bilgisayarı kullanabildim ne de garantide bir çözüm sundular. En son müşteri hizmetlerini aradığımda oradaki temsilci dedi ki abi tavsiyem tüketici haklarına gitmeden senin iş çözülmez dedi. 1 yıl da tüketici haklarında kaldı bilgisayar ve ben 3 yıl boyunca bilgisayarı neredeyse hiç kullanamadım. Mahkemenin sonucunda beni haklı buldular misliyle değişim yapıldı yeni gelen laptop yine aynı sorunlar var ve muhtemelen 2. kere ya tüketici haklarına ya da direkt mahkemeye gidecek.
Model ismi neydi?

Geri
Yukarı