Forza Horizon 3 VS Need For Speed Payback

Forza Horizon 3 mü Need For Speed Payback mi?

• Forza Horizon 3

Oy: 14 66,7%
  • Need for Speed Payback

Oy: 7 33,3%

• Oy verenlerin toplamı
    21
İki oyunuda oynamadım fakat bildiğim kadarı ile NFS daha çok arcade vari bir oyun, gerçekçilikten öte eğlence ön planda. Forza tam tersi gerçekçiliğe ağırlık verilmiş.
Dediğim gibi oyunları oynamadım bunlar ilk bakışlardan ve ordan burdan edindiğim bilgiler
Ben NFS derdim.

Gerçekçiliğe önem veriyorsan Forza Horizon 3. Arcade'ye önem veriyorsan Forza Horizon 3 & Hot Wheels + Blizzard Mountain DLC. FH3 Arcade kategorisindeki en iyi oyunlardan birisi.

Need For Speed Payback al daha fazla şeyler var araba arıyorsun felan
benim görüşüm Payback
Daha fazla şey var derken ne mesela? Terk edilmiş arabalardan bahsediyorsan Forza Horizonda 15+ tane barn find var. Payback'de 75-80 araba varken bu sayı Forza Horizon 3'de ortalama 350-400 tane. Need for Speed serüvenine ilk oyunla başlamış biri olarak ne yazık ki The Run sonrası tamamen hayal kırıklığı.

Need for Speed: Payback çok beklediğim, oynayıp; bitirdiğim bir oyun. Şunu söylemek istiyorum, zamanında NFS serisinde Forza gibi kontroller ve araç fiziğinin simulate şekilde olduğu oyunları vardı. Örneğin; NFS: Pro Street'in araç sürüşü hiç de arcade gibi değildi, ama en az beğenilen ve en az oynanan NFS oyunlarından biridir. Belki de bu yüzden NFS serisine arcade biçiminde devam edildi.

Zaten oyunun türü ne olursa olsun kullanıcılara alternatif sunulması gerekiyor, açık dünya oyunu yapıyorsun, karakterini kendin düzenleyemiyorsun. Ama kullanıcı kendi düzenlemek istiyor, kaşını, gözünü kendi çizmek istiyor. Saints Row gibi bir alternatifi var. Kullanıcı ciddi bir sürüş değil, arcade olsun gaza geleyim istiyor, NFS serisi var. İkisi birbirinin alternatifi olmuş durumda şu an, bu bence gayet hoş. Benim seçimim Forza yönünde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı