Forza Horizon 4 direksiyonu görmüyor

Enes Mahir

Hectopat
Daha fazla  
Steam'den Forza Horizon 4 aldım, oyun gayet iyi çalışıyor. Kumanda ile oynuyordum. Sonra direksiyona geçmek istedim ancak oyun direksiyonu görmedi. Ayarlar kısmında direksiyon bölümü yok. Direksiyon setim Logitech Momo, yabancı kaynaklarda sorunsuz çalışıyor. Yerli kaynaklarda da var kullanımı ama benim oyunum görmüyor. Silip kurmaya da üşeniyorum. Direksiyon sorunlu değil. Diğer oyunlarda çalışıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Muhtemelen kuruludur ama yazılımını kurdunuz değil mi Momonun? Tahminimce onunda yazılımı vardır. Diğer türlü oyun ayarlarını bir resetleyin. Belki ilk gamepad kullandığınız içindir.

Muhtemelen kuruludur ama yazılımını kurdunuz değil mi Momonun? Tahminimce onunda yazılımı vardır. Diğer türlü oyun ayarlarını bir resetleyin. Belki ilk gamepad kullandığınız içindir.
oyun ayarlarını nasıl resetleyebilirim ?
evet driverları kurulu

Ayarlara gelin oralarda kenarda bir yerde varsayılana çevir diye bir seçenek vardı sanırım. Oradan varsayılana çevir deyin. Hatırladığım kadarıyla klavye için ayrı gamepad ve direksiyon seti için ayrı bir bölümü vardı o oyunun.
ayarlarda bende direksiyoınu takınca klavye ve kumanda gözüküyor
resim_2021-03-25_183341.png

Aynı problemi bende yaşıyorum. Forza Horizon 4'ü Steam'den aldım kullandıgım direksiyon Snopy v5h bende de direksiyon ayarları gözükmüyor. Büyük ihtimal Steam ile alakalı çünkü başkalarına bakıyorum aynı direksiyon setiyle rahatça oynuyolar. Şimdi iade edeceğim sonra sorunun çözümü bulunursa geri alırım.

Hala düzelmedi maalesef mecbur steam versiyonuna güncelleme gelmesini bekleyeceğiz. Forza support ve xbox support sayfalarına çözüm için mail attım sorunun bilindiğini yakında ilgileneceklerini söylüyorlar.

Geri
Yukarı