Forza Horizon 4 Steam versiyonu hatalı

İşletim sistemi
Windows 10

depdarq

Picopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 çok pahalı olduğu için tiriniti gibi sitelerden ucuza almıştım. Oyunu ekstrem ve ultra ayarlarda 140-155 FPS arasında oynuyordum. Microsoft Store uygulamasından indiriyordum. Bilgisayarıma format attıktan sonra oyunu tekrar yükleyemedim. Çünkü bu gibi sitelerden aldığımızda bize ait olmayan Microsoft hesabıyla giriş yapıp erişim sağlıyorlar. Tekrar iletişime geçip uğraşmadım. Steam'e geldiği zaman, kalıcı olarak envanterimde dursun dedim ve oradan aldım. Aylarca, aralıklarla da olsa kaymak gibi oynadığım bu oyunu Steam ile indirdiğimde biraz hüsrana uğradım. Oyunun giriş ekranındaki Microsoft introsundaki araba sesleri falan gelmiyor. Sanki bozuk gibi. Sürekli FPS düşmesi yiyorum. Ayarları yükseğe düşürünce 180-190 FPS veriyor, FPS düşmesi yiyorum. Ekstrem-ultra yapıyorum, 140-155 FPS alıyorum ve yine FPS düşmesi yiyorum. Sanki oyun Steam'den inince bozuk gibi hissettiriyor, sorun nedir bilmiyorum. Benim gibi problem yaşayan var mı? Ayrıca her oyuna girmemde görüntü ayarlarım 20-30 FPS'ye düşüyor, tekrar 144 veya çeşitliye getiriyorum. Resmen bozuk. Bazen oyuna girdiğimde 60 fps yi 144 e çekemiyorum çünkü 144 görünmüyor. Microsoft Store' den indirdiğimde böyle sorunlar yaşamamıştım. Az önce girdim ve ekrandaki kasıntı devam ediyor. Bu konu hakkında bilgisi olan, bunun gibi sorun yaşayan var mı?

Baştaki ses bende de yok. FPS dropları menülerde oluyor devamlı ama yarışta karşılaşmadım. Zamanla düzelir herhalde, birçok kişi şikayetçi bu durumdan.

Dediklerini ben de yaşadım. Yani sorun olarak görmedim ama 144 sabitlemek isterdim. Herşey ultra 160 FPS üstü alıyorum zaten. Ama çevre muazzam güzel. Bir de mesela bir yarışı bitirip çizgiden geçtiğiniz an bir saniyeliğine donma oluyor. Ben bunları fazla önemsemedim açıkçası ama Agera RS kesinlikle sorunlu bir araç.

Ben de bununla ilgili konu açtım ve birkaç arkadaş hemen gereksiz yükseldi. Oyunun Steam versiyonu hatalı!

Baştaki ses bende de yok. FPS dropları menülerde oluyor devamlı ama yarışta karşılaşmadım. Zamanla düzelir herhalde, birçok kişi şikayetçi bu durumdan.
Birkaç güne güncelleme ile düzelir, merak etmeyin.
Daha önce de bununla alakalı konular açılmıştı. Gerçekten bir sıkıntı varsa en kısa zamanda çözülür bence.
Bir arkadaşım da aynı sorunu yaşıyor, diğer kullanıcılar da aynı sorunu bildirmiş. Sizlik bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim. Ekstrem ayarlar ile 150 FPS oynadığım oyunda fps drop sorunu ile karşılaşmak çok can sıkıyor. RX5700 XT Mech OC 8GB ekran kartım, r5 3600 işlemcim, 2x8GB ram, 650W 80+ Psu filan bunları yazma gereği duymadım çünkü donanımsal sorun olmadığını düşündüm.
Dediklerini ben de yaşadım. Yani sorun olarak görmedim ama 144 sabitlemek isterdim. Herşey ultra 160 FPS üstü alıyorum zaten. Ama çevre muazzam güzel. Bir de mesela bir yarışı bitirip çizgiden geçtiğiniz an bir saniyeliğine donma oluyor. Ben bunları fazla önemsemedim açıkçası ama Agera RS kesinlikle sorunlu bir araç.
Bahsettiğin sorunları aynen yaşıyorum. Sanki render(işleme) yaparken zorlanma oluyor ama buda donanımsal sorun demek. Donanımsal sorun yok çünkü başka hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum. Daha 1 ay önce microsoft store aracılığıyla indirdiğimde tabiri caizse kaymak gibi oynuyordum. Hatta bazen Mordhau, Lol gibi oyunlarda nadirende olas fps drop yerim. 2 yıldır forza horizon 4 oyununda hiç ama hiç bir kere bile kasma sorunu yaşamadım. Optimizasyonu mükemmel. Steama kopyalanınca demek ki sorunlar meydana geldi. Düzeltilir diye umuyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz (Turbo 4.2 GHz) 35MB AM4 Ekran Kartı: Palit RTX 2060 Dual 6 GB 192 Bit GDDR6
RAM: Kingston HyperX (2x8) 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 Anakart: Gigabyte B450M S2H S+V+GL DDR4 AM4 (mATX)

Sistemle oyununun introsuna bile ulaşamadan beni atıyor. Vallahi çıldırmamak elde değil.

Geri
Yukarı