Forza Horizon 4 Steam versiyonu hatalı

İşletim sistemi
Windows 10

depdarq

Picopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 çok pahalı olduğu için tiriniti gibi sitelerden ucuza almıştım. Oyunu ekstrem ve ultra ayarlarda 140-155 FPS arasında oynuyordum. Microsoft Store uygulamasından indiriyordum. Bilgisayarıma format attıktan sonra oyunu tekrar yükleyemedim. Çünkü bu gibi sitelerden aldığımızda bize ait olmayan Microsoft hesabıyla giriş yapıp erişim sağlıyorlar. Tekrar iletişime geçip uğraşmadım. Steam'e geldiği zaman, kalıcı olarak envanterimde dursun dedim ve oradan aldım. Aylarca, aralıklarla da olsa kaymak gibi oynadığım bu oyunu Steam ile indirdiğimde biraz hüsrana uğradım. Oyunun giriş ekranındaki Microsoft introsundaki araba sesleri falan gelmiyor. Sanki bozuk gibi. Sürekli FPS düşmesi yiyorum. Ayarları yükseğe düşürünce 180-190 FPS veriyor, FPS düşmesi yiyorum. Ekstrem-ultra yapıyorum, 140-155 FPS alıyorum ve yine FPS düşmesi yiyorum. Sanki oyun Steam'den inince bozuk gibi hissettiriyor, sorun nedir bilmiyorum. Benim gibi problem yaşayan var mı? Ayrıca her oyuna girmemde görüntü ayarlarım 20-30 FPS'ye düşüyor, tekrar 144 veya çeşitliye getiriyorum. Resmen bozuk. Bazen oyuna girdiğimde 60 fps yi 144 e çekemiyorum çünkü 144 görünmüyor. Microsoft Store' den indirdiğimde böyle sorunlar yaşamamıştım. Az önce girdim ve ekrandaki kasıntı devam ediyor. Bu konu hakkında bilgisi olan, bunun gibi sorun yaşayan var mı?

İlk geldiğindeki gündeki aylardaki problemleri ile şimdi kıyaslandığında problemlerin çoğu giderilmişe benziyor Oyundan atma, kasma gibi problemler şahsen bende hiç kalmadı. Kaymak gibi çok şükür Yalnız şu yeni bir aldığınızda arabayı garajdan açınca kısa bir introda tanıtma var ya gösterim gibi orada seçtiğimiz araba yerine Siyah ford mondeo ya benzer bir siyah araç çıkıyor abi şunu düzeltin artık ya. Tabi birde Takım oyunlarına girildiğinde donup kalıyor. 😤
Unutulmuş araçlarda da geçerli bu durum. :D

Şansa bakar mısınız? Hazır dedim oyunun fiyatı düştü diye Ultimate sürümünü aldım anlık olarak takılma var. Oyun zevkini baltalıyor bu durum.

Şansa bakar mısınız? Hazır dedim oyunun fiyatı düştü diye Ultimate sürümünü aldım anlık olarak takılma var. Oyun zevkini baltalıyor bu durum.
Profil imzanızdaki bilgisayarı hala kullanıyorsanız FPS takılmalarının sıklığı çok fazla olacaktır.

Profil imzanızdaki bilgisayarı hala kullanıyorsanız FPS takılmalarının sıklığı çok fazla olacaktır.

Niye ki hocam? Ben sadece Forza oynamıyorum ki. Başka oynadığım hatta bitirdiğim oyunlar da var grafik olarak yüksek sistemi zorlayan oyunlar. Sadece bunda yaşıyorum bu sorunu. Ama ne hikmetse bazen yağ kaymak oynatıyor takılma kasma da olmuyor. Görüntü kalitesi de çok güzel oluyor. Ama bazen de böyle takılma yapıyor. Ben bu oyunu mağaza sürümünü de oynadım onda bu sorunlar yoktu orada daha iyiydi hatta.

Niye ki hocam? Ben sadece Forza oynamıyorum ki. Başka oynadığım hatta bitirdiğim oyunlar da var grafik olarak yüksek sistemi zorlayan oyunlar. Sadece bunda yaşıyorum bu sorunu. Ama ne hikmetse bazen yağ kaymak oynatıyor takılma kasma da olmuyor. Görüntü kalitesi de çok güzel oluyor. Ama bazen de böyle takılma yapıyor. Ben bu oyunu mağaza sürümünü de oynadım onda bu sorunlar yoktu orada daha iyiydi hatta.
Forza Horizon 5'te işlenecek obje sayısı çok fazla. Eski kartlarımız render etmekte zorlanıyor haritanın bazı yerlerinde 20-30 FPS'e çakılma söz konusu oluyor. Kendi GTX 1050Ti kartımda yeni DLC'den önce minimum 90 FPS maksimum 100 FPS alıyordum. RAM'lerimi değiştirdim. 3600 Mhz dual channel olarak. Değiştirdiğim vakitte yeni DLC çıkınca bu sefer aldığım FPS'ler 70'e kadar düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı