Forza Horizon 5 "düşük video belleği" hatası

lolhowadamneon

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb 3200 mhz
Ekran kartı
Asus Dual RX 6600
Anakart
asus prima a320
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba arkadaşlar. Bugün Forza Horizon 5 indirdim ve oyuna girdim. Oyunun grafikleri Ultra ayarlarda ve grafikler şahane. Fakat biraz oynadıktan sonra "düşük video belleği" hatası aldım. Bir sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bugün Forza Horizon 5 indirdim ve oyuna girdim. Oyunun grafikleri Ultra ayarlarda ve grafikler şahane. Fakat biraz oynadıktan sonra "düşük video belleği" hatası aldım. Bir sorun yaratır mı?

Oyun fazla VRAM kullanıyor ultrada oynadığınız için bazı yerlerde VRAM yetmiyor olabilir.

VRAM yetmiyor. Daha düşük çözünürlükle oynamayı deneyebilirsiniz.
merak ettiğim oyunun fpslerinde ve sıcaklık değerlerinde bi değişiklik yok ve 10 mb fazla kullanıyor sadece.

Oyun fazla VRAM kullanıyor ultrada oynadığınız için bazı yerlerde VRAM yetmiyor olabilir.
evet hocam o yüzden gölgeyi yükseğe çektim şimdi bi sıkıntı vermiyeceğini düşünüyorum

1080P'ye 8 GB VRAM fazla bilen diyecekler gelmeden Forza pek çok oyunun aksine VRAM yetersizliğini gördüğü an stabilite sorunlarına başlıyor. Oyunu 1080p Ultra'nın üzerine çıkartmayın, Extreme ayarlara alınca VRAM sorunu ortaya çıkıyor.

1080P'ye 8 GB VRAM fazla bilen diyecekler gelmeden Forza pek çok oyunun aksine VRAM yetersizliğini gördüğü an stabilite sorunlarına başlıyor. Oyunu 1080p Ultra'nın üzerine çıkartmayın, Extreme ayarlara alınca VRAM sorunu ortaya çıkıyor.
Hocam çözünürlüğüm zaten çok iyi değil monitör kaynaklı. Oyun içinde 1920x1080 ama normalde 1366x768. Daha düşük ayarlarda oynamayı denerim hocam sağolun.

Hocam bi sorum olcak. Bu durum sistemim için bir sorun yaratır mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı