Forza Horizon 60FPS'de kasma hissi

1.kısmı kendimde belirttim pek bilgim yok diye bir aralar ekran kartı arıyordum açlar gibi RX 590 R5 2600 ve altına darboğaz yapıyor demisti bir dostum. Yanlış bilgiymiş. Özür dilerim teşekkürler.
İşlemci R51600AF yani R52600 e çok yakın hatta kafa kafayalar .
Ne alaka? Anlamadım da. İsterse 24 Hz ekran takar, bununla uzaktan yakından alakası yok. İkinci varsayım da yanlış, herhangi bir benchmarka girip ekran kartı kullanım değerlerine bakarsanız bunun olmadığını anlarsınız.

Cevap şudur, FPS ekranın Hz değerinden her kademe artış gösterdiğinde, input lag düşer, bu sayede daha pürüzsüz bir deneyim sürersin. Ekran Hz değerinin altında FPS aldığın için de input lag fazla oluyor, bu nedenle de kasıyor hissi yaşıyorsun.

Input lag ne demek, araştırın derim.
Çok teşekkür ederim peki input lagı nasıl azaltabilirim .

75Hz monitöre sahibim Ultra ayarlarda Forza Horizon 4 oynarken ortalama 90FPS alıyorum. Oyunda çimenlerin yoğun olduğu yerlere girince FPS'im 63e düşüyor ve kasma hissi oluşuyor bu sorunu nasıl giderebilirim?
Sistem:
RX 590
R5 1600 AF
2x8 GB 3000MHz RAM
Oyun sorunlu. Ben bu sistemle bile kasma hissiyatı alıyorum. Sildim zaten oyunu.

75Hz monitöre sahibim Ultra ayarlarda Forza Horizon 4 oynarken ortalama 90FPS alıyorum. Oyunda çimenlerin yoğun olduğu yerlere girince FPS'im 63e düşüyor ve kasma hissi oluşuyor bu sorunu nasıl giderebilirim?
Sistem:
RX 590.
R5 1600 AF.
2x8 GB 3000MHz RAM.

Çim kalitesini düşürebilirsiniz. Eğer 75Hz'de kasma hissi yaşıyorsanız Motion-blur gibi bir ayar var onu kapatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı