Fotoğraftan emojiyi kaldırmak

ultimix

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
esnaf
Bir fotoğraf üzerinde bir emojiyi kaldırmak istiyorum, ama arka tarafta görüntülemek istediğim şey bozulmadan böyle bir şey mümkün mü? Eğer çok profesyonel bir iş ile yapılabilirse nerede yaptırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafa bağlı. PSD gibi katman katman tutuyorsa iş çok kolay ki öyle olduğunu sanmıyorum. Direkt fotoğrafın üzerine işlendiyse doğrudan kaldırıp arkayı açığa çıkarmak mümkün değil.

Böyle bir durumda arkada ne olduğunu biliyorsak yine yapabiliriz. Örneğin görünüşü aşağı yukarı bilinen bir cisim, düz devam eden bir duvar (üzerinde dağınık süslemeler vs. olması genelde problem olmaz) gibi şeyler varsa orayı o şekilde doldurarak yine yapmak mümkün. Dediğim gibi fotoğrafa bağlı.

Yandaki görüntüyo emojinin üstüne yamayabilirsin. Ama oda çok gerçekci gözükmüyor. Fotoğrafçılar yüzdeki benleri böyle kapatıyor. Suratın öbür tarafını benin üstüne kopyalıyor. (Örnek.)

Fotoğrafa bağlı. PSD gibi katman katman tutuyorsa iş çok kolay ki öyle olduğunu sanmıyorum. Direkt fotoğrafın üzerine işlendiyse doğrudan kaldırıp arkayı açığa çıkarmak mümkün değil.

Böyle bir durumda arkada ne olduğunu biliyorsak yine yapabiliriz. Örneğin görünüşü aşağı yukarı bilinen bir cisim, düz devam eden bir duvar (üzerinde dağınık süslemeler vs. olması genelde problem olmaz) gibi şeyler varsa orayı o şekilde doldurarak yine yapmak mümkün. Dediğim gibi fotoğrafa bağlı.
Cevap için teşekkürler. Bende bana böyle bir şey sorulduğunda yapılamaz diyorum zaten. Benim yapmak istediğimde bir yüz üzerindeki emojiyi kaldırmaktı cevabınızdan anladığım kadarıyla yapamayız
Yandaki görüntüyo emojinin üstüne yamayabilirsin. Ama oda çok gerçekci gözükmüyor. Fotoğrafçılar yüzdeki benleri böyle kapatıyor. Suratın öbür tarafını benin üstüne kopyalıyor. (Örnek.)
Bunu biliyorum ama benim isteğim biraz Hollywood filmlerindeki hani bilgisayar üzerinde 5dk da her şeyi çözenleri durumu gibi oldu. Yapılamayacak bir şey zatn pek ümidim yoktu

Cevap için teşekkürler. Ben de bana böyle bir şey sorulduğunda yapılamaz diyorum zaten. Benim yapmak istediğimde bir yüz üzerindeki emojiyi kaldırmaktı cevabınızdan anladığım kadarıyla yapamayız.
Dediğim gibi çok katmanlı değilse ki genellikle değildir, mümkün değil. Yüz değil de arkada tamamlanabilecek bir yer falan kapansaydı olurdu. Yüzün sadece ufak bir kısmıysa o bölgedeki detayları kaybederek yine olabilir.

Bunun dışında emoji değil de bazıları fırça benzeri araçlar ile üstünü karalıyor ancak şeffaf araçları birkaç kez üstünden geçerek kullanmak aslında o görüntünün üzerini tamamen kaplamayabiliyor. Doğrudan üstünü karalayacak araçlar kullanılması gerekli, diğer yöntemlerde her ne kadar fotoğrafa bakıldığında o bölge görünmese de oynamalar ile açığa çıkabiliyor. Tabii emojiler istisnai durumlar dışında şeffaf olmadığından sorduğunuz şey de mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı