Çözüldü Foxconn G31MV-K BIOS Güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Woogglee

Decapat
Benim sorunum tam olarak BIOS güncellemesini yapamamam, FOX Live ve benzeri programlar denedim lisans hatası vs. alıyorum yani olmuyor. Bende Rufus ile Flash Belleğe yazıp yüklemeye çalışıyorum ama neyi nerede yanlış yapıyorum bilmiyorum. FAT32 FreeDOS olarak yazıyorum. Başlangıçta USB'yi boot ediyorum fakat KOD girme ekranına bir türlü gelemiyorum ya hata veriyor ( Disk Failure İnsert System Disk ) gibisinden bir hata...

Bana şu olayı tam olarak anlatabilecek var mı ? Lütfen.

Foxconn sitesinden güncel BIOS dosyasını indirdim ona sahibim içerisinde iki adet dosya var,
  • AWDFLASH.exe
  • 811F1P11.bin
Rufus ile yazarken sadece .exe dosyası gözüküyor içine atıyorum ama Boot ederken güncelleme ekranı gelmiyor... Lütfen Yardım...

'' Sitede bunun ile ilgili çok anlatım var biliyorum bana bunu vurgulamayın hepsini tek tek inceledim ve yapamadığım için bu konuyu açma gereği duydum ''

Çözüm
Kardeş sonu .bin bile biten dosyayı flash belleğe atacaksın ve reset atıp boot ekranından flash belleği seçip başlatacaksın. Ayrıca şu konuya da bir göz atın;Foxconn G31MV(-K) BIOS Güncellemesi - Technopat Sosyal.
Kardo anlatıyorum ama bilgisayar özürlüsü değilim, işte Flash Belleğe Fat32 olarak atıyorum onda sıkıntı yok ama bilgisayar acılırken Boot ekranında Flash Aygıtımı seçince yazılıma girmiyor... Yani sanırım Flash ı okumuyor...

Edit: Beyler sorunumu çözdüm ben, anakartım Flash Bellek ile boot edilmeyi desteklemiyormuş Format atmaya çalışırken de bu sorunu yaşayıp en sonunda DVD den format atmıştım... Peki yeni ve güncel sorum DVD ile BIOS UPDATE edilir mi? Edilir ise nasıl yazmam gerekir anlatabilecek biri var mı ?
Kardeş sonu .bin bile biten dosyayı flash belleğe atacaksın ve reset atıp boot ekranından flash belleği seçip başlatacaksın. Ayrıca şu konuya da bir göz atın;Foxconn G31MV(-K) BIOS Güncellemesi - Technopat Sosyal.
Kardo anlatıyorum ama bilgisayar özürlüsü değilim, işte Flash Belleğe Fat32 olarak atıyorum onda sıkıntı yok ama bilgisayar acılırken Boot ekranında Flash Aygıtımı seçince yazılıma girmiyor... Yani sanırım Flash ı okumuyor...

Edit: Beyler sorunumu çözdüm ben, anakartım Flash Bellek ile boot edilmeyi desteklemiyormuş Format atmaya çalışırken de bu sorunu yaşayıp en sonunda DVD den format atmıştım... Peki yeni ve güncel sorum DVD ile BIOS UPDATE edilir mi? Edilir ise nasıl yazmam gerekir anlatabilecek biri var mı ?

Son düzenleme:
Çözüm
Anakartın kendi sitesinde BIOS güncelleme aracı olabilir bir araştırın setup ile kurup o sonu .bin ile biten dosyayı seçip yükleme yapabilirsiniz eğer tabi varsa oda.

Anakartın kendi sitesinde BIOS güncelleme aracı olabilir bir araştırın setup ile kurup o sonu .bin ile biten dosyayı seçip yükleme yapabilirsiniz eğer tabi varsa oda.
Dediğin şey sanırım Fox Live Uygulaması, fakat denendi Lisans hatası veriyor... Forumdan araştırdım Win 8.1 win7 kullanıcıları deneyipte aynı hatayı alan kişi sayısı oldukça fazla...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı