FPS artırmak için en iyi neler yapılabilir?

İşletim sistemi
Windows 11
Görev Yöneticisi --> Ayrıntılar --> Oyunun üzerine sağ click ile "öncelik ayarla" kısmından oyunun önceliğini "yüksek" yap. Çok etkili değildir fakat çoğu zaman işime yaramıştır.

FPS düşünce işlemcimin GHz inin 0, 37GHz'lara kadar düştüğünü fark ettim. Bu hız ölü bir hız. Güç planı ayarlarından işlemci güç yönetiminde pilde ve prizdeki değerleri 90 yapıp GHz sabitledim. Şu an sabit 1.58GHz da çalışıyor.

Teşekkürler, deneyecegim.

Yok, Unlost FPS arttırıyor bu arada çok az olsa da.

O inşaatçının bilgisi kendisine yetmez, fosil cihazlarda işe yarayacak iki tane bilgiyi çok büyük bir olaymış gibi sundu millete. 1 tane bile "ayarlardan önce, ayarlardan sonra" diye %1 low FPS dahil performans testi atan bile görmedim.

Hayır sonra millet yeni bilgisayar alıp enayi gibi bunları uyguluyor iyice içinden geçiyor cihazın. Yazık günah.

Yok hocam genellikle kasan oyun yok sadece bir nebzede olsa FPS nasıl artırılabilir ona merak etmiştim hepinize teşekkür ederim bu arada kasaya haftada 1 temizlik yapıyorum en geç ayda veya 2 ayda 1 kasa tertemiz.

Sisteminiz yeterli. Rekabetci oyun oynamiyorsaniz FPS'inizi Monitor HZ ile sabit esit tutmak en mantiklisi olacaktir. Konsol duzeyinde kaliteli gorunecektir oyunlariniz cunku yirtik vb. olusmayacaktir.

Fakat rekabetci oyunlar oynuyorsaniz yapabileceginiz tek sey oyun goruntu ayarlarini en dusukte tutup her seyi devredisi yapip cozunurluk dusurerek hafif windows surumleri kullanmak.

AME Wizard'i arastirin sizi buyuk is gucu yukunden ve zamandan kurtaracaktir. Eger oyununuz Linux'te native olarak varsa veya Proton Wine vb calistirilabilecek duzeydeyse oyunu Linux'te oynayiniz. Vulkan Renderer, DX12'ye gore daha fazla FPS sagliyor. Teknolojik acidan da daha iyi gibi (deniliyor).

Bir de şu var adamda bendeki bilgisayardan daha düşük bir bilgisayar var ama benden daha fazla FPS alıyor bu neden kaynaklanıyor olabilir sanırım benim kasamda soğutma sorunu var onun için.(sadece işlemci stok fanı egzoz fan ve önde bir tane fan bulunuyor)

Dosya Ekleri

• IMG_3132.jpeg
    IMG_3132.jpeg
    110,4 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_2940.jpeg
    IMG_2940.jpeg
    211,4 KB · Görüntüleme: 13
O inşaatçının bilgisi kendisine yetmez, fosil cihazlarda işe yarayacak iki tane bilgiyi çok büyük bir olaymış gibi sundu millete. 1 tane bile "ayarlardan önce, ayarlardan sonra" diye %1 Low FPS dahil performans testi atan bile görmedim.

Hayır sonra millet yeni bilgisayar alıp enayi gibi bunları uyguluyor iyice içinden geçiyor cihazın. Yazık günah.

Yeni nesil bilgisayarlarda gerek yok zaten onlara, ki pek işe yaramıyorlar. 3 yıldır falan Windows'la içli dışlıyım kendi ISO'larımı modlayıp kullanıyorum en basitinden LoL Valorant gibi oyunlarda ortalama 65 gibi yüksek rakamlarda FPS arttırabildim, ancak bu arttırdığım zamanlarda NVIDIA'dan triliner optimizasyonuyla falan uğraşmadım, Bcd'leri registry kayıtlarını falan kurcaladım :D. Milatlık bilgisayarlada işe yarayacak şeyler gösteriyor unlost, zaten yeni bilgisayar almış bir adamın derdi genelde nasıl optimize ederim değil de hangi oyunu oynasam oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı